Тәжірибедегі рефлексия «Қуатты педагогикалық құралдар: әңгімелесу және диалогтық оқыту». Түрі: ықшам сабақ



Дата28.02.2023
өлшемі18.99 Kb.
#470151
түріСабақ
Тәжірибедегі рефлексия


«Үңгіртас орта мектебі» коммуналды мемлекеттік мекемесі


Тәжірибедегі рефлексия «Қуатты педагогикалық құралдар: әңгімелесу және диалогтық оқыту».
Түрі:ықшам сабақ .
Мектеп тренері Аккулиева С.М.
2019-2020 оқу жылы
Тәжірибедегі рефлексия . 10-сабақ

Тақырыбы

Тәжірибені түрлендіру. Қуатты педагогикалық құралдары: әңгімелесу және диалогтік оқыту.

1-сабақ: Диалогтік оқытудың мәні.
2-сабақ: Оқу сапасын жақсарту мақсатында сабақта әнгімелесуді пайдалану әдістемесі.

Мақсаты

Қуатты педагогикалық құралдардың ішінде әңгімелесудің және диалогтық оқытудың маңыздылығы мен ерекшеліктері туралы мұғалімдер ақпарат алумен қатар, тәжірибеде қолдануды үйренеді.

Оқу нәтижесі

Қуатты педагогикалық құралдардың ішінде әңгімелесудің және диалогтық оқытудың маңыздылығы мен ерекшеліктері туралы мұғалімдер біледі, тәжірибеде, сабақта қолдану әдістемесін біледі, қолдана алады.

Түйінді идея

Әңгімелесу – мұғалімдер балалардың оқуға деген ынтасын оята алатын пәрменді тетік. Сыныпта диалогты қолдану арқылы мұғалімдер балалардың білім алу сапасына үлкен ықпал ете алады. Балалардың білімі мен идеясын анықтауға бағытталған шынайы әрекет оларды оқыту үдерісіне мейлінше тартуға көмектеседі.

 Сабақ барысы

1-сабақ
Уақыты

Тренер әрекеті

Тыңдаушының әрекеті

Ресурстар

3 мин

Түстер бойынша топқа бөлу




Түрлі түсті қағаз

5 мин

Біз сабақта диалогтық оқытуды қалай жүргіземіз? Сабақта қандай сұрақ түрлерін пайдаланып жүрсіздер? Әңгіменің түрлері жайында қандай ақпарат білесіздер?







7 мин

Әңгіменің 3 түріне таныстырылым жасайды.




презентация

15 мин

Тақырып бойынша 3топқа үш түрлі мәтіндерді береді. Әңгіменің түрлері бойынша диалог жүргізіңіздер.
1-топ Әңгіме-дебат
Бәсекелестікке бағытталған әңгіме құру.
2-топ Айтылған пікірлермен тыңдаушылардың әрқайсысы механикалық түрде келісе беретін әңгіме құру.
3-топ Дәлелдемесі бар әңгіме құрастыру.



Топтар әңгіменің түрлері бойынша диалог жүргізеді.

Мәтіндер жазылған қималар

5 мин

«Соңғы сөз – сөйлемнің басы» әдісі арқылы қорытынды жасайды. Мұғалімдер шеңбер бойымен тұрып, ішінде біреу қозғалып жүреді де, кездейсоқ бір мұғалімнің алдына тұрып, оған бір пікірді айтады. Мысалы: Бүгінгі маңызды ақпарат – диалогтық оқыту. Диалогтық оқыту әңгіменің үш түрі арқылы жүзеге асады. ...



Шеңбер бойымен тұрып қорытынды жасайды.





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет