Сабақ Бөлім: Тағам және сусын/ 3С. Теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Қосу кестесін қолдану. Есепте



бет1/10
Дата12.04.2024
өлшемі2.83 Mb.
#498482
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
1кл матем 27-апта (4)


Қысқа мерзімді жоспар
Математика 105-сабақ

Бөлім:

Тағам және сусын/
3С. Теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Қосу кестесін қолдану. Есепте

Мұғалімнің аты-жөні

Ахаева Кулжан

Күні:08.04.2024




Сынып: 1 А

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

20-ға дейінгі қосу және азайту / Сүт өнімдері 90-91 бет

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1. 1. 2. 5 ондықтан аттамай біртаңбалы сандарды/ 20 көлеміндегі біртаңбалы мен екітаңбалы сандарды/ ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау
1. 5. 1. 4 санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару;

Сабақтың мақсаты

  • ондықтан аттамай біртаңбалы сандарды/ 20 көлеміндегі біртаңбалы мен екітаңбалы сандарды/ ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындайды

  • 1. 5. 1. 4 санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есептер құрастырады және шығарады;

Ұлттық құндылықтар

Ұлттық мүдде:

  • Ұлттық мұраға ұқыпты қарау;

Талап құндылығы:

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасатады.
Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу «Қар кесегі» әдісімен жүреді:
4+а; мұндағы а=12;
а+7; мұндағы а=11;
13+а; мұндағы а=4;
3+а; мұндағы а=16
а+15; мұндағы а=4 тсс
-Ендеше бүгінгі сабағымызда да 20 көлеміндегі сандарды қосып, азайту туралы білімімізді кеңейтетін боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.

Жаттығу жасайды.
Сұраққа жауап береді.
Сандарды қосу, азайтуға мысалдар келтіреді.



«Бағдаршам» әдісі.


Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.

Тапсырма жазылған қағаздан жасалған қар кесектері



Сабақтың ортасы
13 мин

2 мин

10 мин

10 мин


(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады.
1) Сырым йогурттарды санады. Мысал-дарға қараңдар. Оған көмектесіңдер.


7 + 3 =10
1 7 + 3=20

1 0 – 9=1
20 – 9=11

2) Есептеңдер.

10 – 4 =6
20 – 4=16
10 – 5 =5
20 – 5=15

10 – 3 =7
20 – 3=17
10 – 7 =3
20 – 7=13

3) Есептеңдер. Балалар не сатып алды?

Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
Санды өрнек құра достарыңа мәнін табуға тапсырма бер.
Сергіту сәтінде «Ханталапай» ойыны ойналады.
(Д, Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
4) Есепті шығарыңдар. Кері есеп құрастырыңдар.
Ш: 20-13=17
Ж: 17 л қаймақ.
5) Үш түрлі сүт тағамының қосындысынан 10 саны шығатындай жинақ құрыңдар.



3- тапсырма «өздік жұмыс» әдісімен жүреді. Дәптердегі тапсырмалармен жұмыс болады.



Тапсырма орындайды

Ойын ойнайды.


Тапсырма орындайды
Тапсырма орындайды



Дескриптор:
Өрнектердің мәнін табады, балалардың сатып алған затын анықтайды -жарайсың!
Өрнектердің мәнін табуда, балалардың сатып алған затын анықтауда көмек қажет етеді-жақсы!
Өрнектердің мәнін табуда, балалардың сатып алған затын анықтауда өрескел қателеседі-талпын!

Дескриптор:
Есепті шығарады, 10 санына жинақ құрады -жарайсың!
Есепті шығаруда, 10 санына жинақ құруда көмек қажет етеді-жақсы!
Есепті шығаруда, 10 санына жинақ құруда өрескел қателеседі-талпын!
Дескриптор:
Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың!
Тапсырма орындауда аздап қателеседі-жақсы!
Тапсырма орындауда өрескел қателеседі -талпын!

Матема-тика
1-сынып 2-бөлім 90-91-бет

Жұмыс дәптері





Сабақтың соңы
3 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет