Бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/7
Дата20.05.2024
өлшемі3.65 Mb.
#501511
түріБағдарламасы
  1   2   3   4   5   6   7
ҚМЖ Ана тілі Сәуір




Бөлім

Сөз және оның мағынасы

Пәні:

Ана тілі

Күні:

17.04.23ж

Педагогтің аты-жөні:

Қарымсақ Ақбөпе

Сынып: 1 «б»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бәсіре
Бас әріптен басталып жазылатын сөздер

Оқу бағдарламасы
на сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
1.4.1.3.бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, жануарларға арнайы қойылған аттар) анықтау;

Сабақтың мақсаты

Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру
Бас әріппен жазылатын сөздерді анықтау

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай сөйлейді?» ойыны
1.Басымыз қалай сөйлейді?
2.Иығымыз қалай сөйлейді?
3.Қолымыз қалай сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай сөйлейді?

Оқушылар сабаққа назар аударады.

1.Иә, иә
Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды)


2.Білмеймін, білмеймін
(иықты көтереді)
3.сәлем, сәлем (бұлғайды)
Сау, бол!, сау бол!
Бері кел, бері кел
4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады)

Мадақтау
Жарайсың!,


Керемет!
Жақсы!
Талпын!


Сабақтың ортасы
(5 мин)


10 мин

«Ой қозғау» әдісі
1-ші қатар Ай –дан басталатын кісі аттарын жаз.
2-ші қатар Гүл –ден басталатын кісі аттарын жаз.
3-ші қатар Қала аттарын жаз.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Автор туралы мәлімет ұсыну
Мәтінді оқы.
Түсініксіз сөздердің мағынасын біліп ал
Мәтіннен бас әріппен жазылған сөздерді тап.
«Серпілген сауал» әдісі
-Мәтін не туралы?
-Аңсар қайда келді?
-Ол кіммен ойнады?
-«Бәсіре» дегенді қалай түсінесің?Бәсіре туралы видео көрсетемін

ЕББҚ
Мәтін не туралы?
Талқылау сұрақтары:
1.Қара қасқа құнанды қалай атады?

Кісі аттары мен қала аттарын жазады
1. автор туралы әңгімелейді
2.мәтіннің мазмұнын әңгімелейді
3.түсініксіз сөздің мағынасын ашады
4.мәтіннен бас әріптен басталып жазылған сөздерді табады
5.бірінші сұраққа жауап береді
6.екінші сұраққа жауап береді
7.үшінші сұраққа жауап береді

Сұраққа жауап береді



Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Дескриптор:
-автор туралы әңгімелейді
-мәтіннің мазмұнын әңгімелейді
-түсініксіз сөздің мағынасын ашады
-мәтіннен бас әріптен басталып жазылған сөздерді табады
-бірінші сұраққа жауап береді
-екінші сұраққа жауап береді
-үшінші сұраққа жауап береді

ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді

Стикер
Автор туралы мәлімет А4
Оқулық
1-жаттығу
98,99-бет



10 мин

Сергіту сәті
2 минут



2-жаттығу
а)Жаңылтпашты тыңдап, көркем жаз
ЕББҚ
Сөздерді көшіріп жазуда қолдау көрсету
Әріптерді тап ойыны
Әріптерді мен айтып тұрамын.Көрсетілген қағаздан оқушылар табуы қажет

Көңілді күн әніне билейді



1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады
2. жаңылтпашты қайталайды
3.жаңылтпашты қатесіз жазады
Әріптерді табады

Әуенге сәйкес билейді





Дескриптор:
- әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады
-жаңылтпашты қайталайды
-жаңылтпашты қатесіз жазады
ЕББҚ
Дескриптор:
-сөздерді көшіріп жазады


Дескриптор:
-әріптерді табады
-жылдамдық танытады

Жарайсыңдар!


Керемет!



Оқулық
2 –жаттығу
99 -бет
Дәптер
Қаламсап

Стикер


8 мин



Өзіндік жұмыс
Оқушыларға тапсырмалар таратылады
3 – тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Анықта, ажырат» әдісі
Суретке қара.
Жануарлардың аттары қандай әріптен басталып жазылған?
ЕББҚ
Жануарлардың атын оқы
Талқылау сұрақтары:
1.Қандай сөздер бас әріптен басталып жазылады?

Өз бетінше орындайды

1. жануарлардың атын оқиды


2.жануарлардың аттарының бас әріппен жазылу себебін түсіндіреді


Ауызша мадақтау

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Дескриптор:
-жануарлардың атын оқиды
-жануарлардың аттарының бас әріппен жазылу себебін түсіндіреді
ЕББҚ
Дескриптор:
-сөздерді оқиды

Оқулық
3-жаттығу


100-бет

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жазады

Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!






Бөлім

Сөз және оның мағынасы

Пәні:

Ана тілі

Күні:




Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 1 «»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Табиғат құбылыстары
Заттың қимылын білдіретін сөздер

Оқу бағдарламасы
на сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу;
1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану;

Сабақтың мақсаты

Мәтінді түсініп оқу
Заттың қимылын білдіретін сөздерді ажырату

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай сөйлейді?» ойыны
1.Басымыз қалай сөйлейді?
2.Иығымыз қалай сөйлейді?
3.Қолымыз қалай сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай сөйлейді?

Оқушылар сабаққа назар аударады.

1.Иә, иә
Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды)


2.Білмеймін, білмеймін
(иықты көтереді)
3.сәлем, сәлем (бұлғайды)
Сау, бол!, сау бол!
Бері кел, бері кел
4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады)

Мадақтау
Жарайсың!,


Керемет!
Жақсы!
Талпын!


Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин

«Ой қозғау» әдісі
Мұқият тыңда
Қандай дыбыс естілді?
Тақтадағы суреттерге сәйкес сөздерді іл.
(найзағай,жаңбыр,қар,бұршақ)
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырма ФС
Ұжымдық жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Мәтінді оқы.
Түсініксіз сөздердің мағынасын біліп ал
«Серпілген сауал» әдісі
-Мәтін не туралы?
-Табиғатта қандай өзгерістер болады?
-Табиғат құбылысына нелер жатады?
ЕББҚ
Мәтін не туралы?


Талқылау сұрақтары:
1.Табиғат құбылыстары туралы не білдің?

Табиғат құбылыстарын дыбыстарына қарай ажыратады
1.мәтіннің мазмұнын әңгімелейді
2.түсініксіз сөздің мағынасын ашады
3.бірінші сұраққа жауап береді
4.екінші сұраққа жауап береді

Сұраққа жауап береді



Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
1000 тг купьюралар
Дескриптор:
-мәтіннің мазмұнын әңгімелейді
-түсініксіз сөздің мағынасын ашады
-бірінші сұраққа жауап береді
-екінші сұраққа жауап береді

ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді

Табиғат құбылыстарының дыбысы
Құбылыстардың суреті,құбылыс
тар жазылған
қима қағаздар

Оқулық
1-жаттығу


100-бет



10 мин

Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Көркем жаз» әдісі
1) П әрпі бар сөздерді айт және көркем жаз.
2-жаттығу
а)Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып жаз.
ә)жазған сөздеріңе сұрақ қой.
б)ол сөздер нені білдіреді



ЕББҚ
Сөйлемдерді көшіріп жазуда қолдау көрсету


Талқылау сұрақтары:
1.Күн мен түн ауыспаса не болар еді?


«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса

1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады
2. бірінші сөйлемді керекті сөзбен толықтырып жазады
3.екінші сөйлемді керекті сөзбен толықтырып жазады
4.үшінші сөйлемді керекті сөзбен толықтырып жазады
5.сөздерге сұрақ қояды
6.сөздер нені білдіретінін анықтайды

Сұраққа жауап береді


Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды

«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
- әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады
-бірінші сөйлемді керекті сөзбен толықтырып жазады
-екінші сөйлемді керекті сөзбен толықтырып жазады
-үшінші сөйлемді керекті сөзбен толықтырып жазады
-сөздерге сұрақ қояды
-сөздер нені білдіретінін анықтайды


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет