КОЛЬОРИ
ГРОМАДЯНСТВА
Довідник
для жінок - іммігранток
міста Риму
ШЛЯХ ІНТЕГРАЦІЇ ЖІНОК – ІММІГРАНТОК В МІСТІ РИМІ.
Відразу після того, як мене було обрано додатковим радником країн Європейського континенту Міської ради міста Риму, я пообіцяла займатись здійсненням ініціатив, що стосуються працюючих жінок - іммігранток, які живуть в нашому місті. Як ви знаєте, я така ж жінка – іммігрантка, як і ви, і тому я бажаю вам ніколи не втрачати терпіння та оптимізм, які нас підштовхнули залишити наших рідних і нашу Батьківщину, щоб побудувати краще майбутнє для наших дітей та сімей.
Над складанням та перекладом довідника «Кольори громадянства» працювали Комісія Обраних жінок Міської ради міста Риму, Інтернаціональний Центр жінок та Центральна Координаційна рада українських організацій в Італії.
Видання дає нам, іммігрантам, можливість мати інформацію, роз’яснення законів Італії та адреси необхідних інституцій та офісів.
На мій погляд, для нас, іммігрантів, важливо, щоб процеси інтеграції супроводжувались точними, ясними і різноманітними джерелами.
Дійсно, інформація та знання є головними для того, щоб орієнтуватись і організовувати наше повсякденне життя в новому середовищі, що для нас означає "побудувати нове життя", відчуваючи при цьому суперечливі почуття та емоції, викликані новим світом, який треба зрозуміти, і тим, який ми залишили у своїй країні.
Для кожного іноземця є важливим створити нову мережу стосунків, нових колег, вивчити правила нового суспільства, нові звичаї та традиції, але ми добре знаємо, що отримати приписку в новому Місті, посвідчення особистості, тобто внутрішній італійський паспорт, в новій Країні - це все одно, що наново народитися.
Але я також вважаю, що на нашому міграційному шляху найважливішим є зберегти нашу культурну ідентичність, тому важливо не забувати своє коріння, свої традиції. Саме це робить нас сильнішими і мудрішими та дає нам сили, щоб пройти шлях інтеграції в суспільство, яке деколи повністю відрізняється від того, з якого ми походимо.
Довідник «Кольори громадянства» - це величезна допомога всім іммігрантім, тому що дає чіткі відповіді на ті запитання, які кожний з нас ставить собі, йдучи міграційним шляхом, відповідно з законами італійської держави. Крім того, ця книга роз’яснює всі статті Конституції Італії, які стосуються імміграції та останній закон з імміграції 2009 року, які я сподіваюся допоможуть вам в здійсненні всіх ваших мрій в новому суспільстві!
Тетяна Кузик
Додатковий радник країн
Європейського континенту
Міської ради міста Риму
Тел: 3397584432
E - mail: tanyakuzyk@libero.it
КОЛЬОРИ
ГРОМАДЯНСТВА
За останніми статистичними даними, жінки - іммігрантки є вагомою складовою частиною інтеграції іммігрантів та в цілому для всього населення іммігрантів. Вони вносять конкретний вклад в повсякденне життя та благополуччя багатьох сімей. Це стосується не тільки нашої країни, але й Риму, де в даний час присутність жінок - іммігранток і іммігрантів другого покоління є актуальною і помітною у всіх сферах життя. Помітною, але не достатньо оціненою та визнаною.
Повсякденне життя цих жінок насправді, як і раніше, характеризується безліччю проблем, труднощів, зв'язаних, як із дискримінацією законів та заходів, направлених на те, щоб гарантувати так звану безпеку, так і на участь у житті нашої країни із - за багатьох бюрократичних, культурних і соціальних бар'єрів, доступу до прав та послуг, які існують і мають бути доступними для всіх людей, які живуть у Римі, народжених тут чи іммігрантів.
Міжнародний Центр жінок, з точки зору соціальної інтеграції, яка проходить через процес будування громадянства для всіх громадян, сприяє підвищенню обізнаності, інформації та підтримки, що підвищує позитивне бачення про присутність іммігрантів в нашій країні, починаючи саме з жінок - іммігрантів.
Присутність в Міжнародному Центрі міста Риму, багатьох жінок та асоціацій жінок -іммігранток, з самого відкриття Центру, є природною і продовжує розвиватися, і займається розробкою мереж, заходів та ініціатив, направлених не лише на боротьбу зі всіма формами дискримінації, але і на різні ідеї, більш передові і сучасні, чим італійське громадянство.
Звідси народилась ідея, яка була підтримана Комісією Обраних Жінок Мерії м. Риму, створити якісний довідник, спрямований на підбадьорювання аргументу відносно прав та сприятливих умов, створених для жінок - іммігранток.
Ці права та умови беруть свій початок з інформування та орієнтації, налагоджені на різні оточення, в яких жінки зустрічаються з проблемами та потребами. Відділи інформації та орієнтації забезпечують раціональне відображення реальності, а також державні і приватні послуги, які спрямовані на підтримку та надання адрес відділів та офісів у разі необхідності.
Однією із особливостей цього довідника є надання поряд із загальною інформацією з питань імміграції також і конкретних сфер потреб та відповідей для жінок, в якому жінка – іммігрантка – це головний герой та ресурс для будівництва нового громадянства і багатьох мереж підтримки, які за останні роки були покращені на добробут жінок. Завдяки дозволу Комісії Обраних Жінок Мерії міста Риму, ця ініціатива стала реальністю.
Костанца Фанеллі
Президент Міжнародного
Центру жінок Міста Риму.
Іноземні жінки Риму –
це скарб для нашого міста.
Присутність в Римі жінок, які походять з різних країн, а також дітей другого та третього покоління іноземців, підтверджує, що вони прибули сюди з необхідності покращення їх рівня життя. Сьогодні, це вагомі статистичні дані в нашому місті.
Це скарб, з точки зору економіки та праці, який не визнається та не оцінюється достатньо, як великий соціальний та культурний вклад, який розширює можливості життя в нашому суспільстві та, який допомагає громадянам відчувати себе все більш незалежними.
Рим вже давно став багатонаціональним містом, але, на відміну від інших європейських столиць, це місто доцільно не оцінило вклад та значущість цієї нової коннотації, змагаючись не тільки з багатьма проблемами і надзвичайними ситуаціями, які виникають в результаті цього явища, але і з наслідками нової реальності, яка припускає такі аспекти життя, як послуги, можливості, спільне соціальне та культурне життя у нашому місті – Римі.
Роль жінок є вирішальною. Протягом багатьох років Міська рада міста Риму приймала участь у побудуванні процесів інтеграції та у виборах додаткових іноземних радників.
Сьогодні багато послуг, спрямовано на громадянство, зокрема на охорону здоров'я, освіту, роботу, спостерігається зростання уваги щодо потреб до людей, але дуже часто, через відсутність заходів по забезпеченню інформації, орієнтації, є дуже важко зробити ці послуги доступними для жінок – іммігранток міста Риму.
Комісія Обраних Жінок Мерії міста Риму з задоволенням приєдналась до проекту та роботи Міжнародного Центру жінок – іммігранток, для реалізації цієї багатомовної брошури з метою покращення сприймання проблем інтеграції іммігрантів про можливості, права та обов'язки, пов'язані з поступовим отриманням повного громадянства жінками - іммігрантками.
Ця книга реалізована для того, щоб зміцнити та проінформувати про мережу послуг, заходів, реалій, волонтерських громадських організацій та інституцій, які існують на території міста Риму, жінок - іммігранток всіх країн Світу.
Моніка Чірінна’
Президент Комісії Обраних
Жінок Мерії міста Риму
ГРОМАДЯНСТВО:
Ст. 2 Республіка визнає і гарантує невід'ємні права людини, КОНСТИТУЦІЯ
як індивідуально, так і в соціальних групах, в яких людина виражає ІТАЛІЇ
свою особистість і вимагає виконання обов'язків в політичній,
економічній і соціальній солідарності.
Ст. 3 Всі громадяни мають рівну повагу людської гідності і рівні перед законом, права незалежно від статі, раси, мови, релігії, політичних напрямків, особистих і соціальних обставин. Завданням Республіки є усунення економічних і соціальних перешкод, які обмежують свободу і рівність громадян, запобігають повноцінному розвитку людської особистості і ефективній участі всіх працюючих в політичній, економічній і соціальній організації Країни з боку.
Cт. 1 Гідність людини є недоторканною. Її повинні ДОКУМЕНТ
поважати і захищати всі. ОСНОВНИХ ПРАВ
ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Ст. 6 Кожна людина має право на свободу і безпеку.
Ст. 18 Право на притулок гарантується згідно з Женевською Конвенцією від 28 липня 1951 року і протоколом від 31 січня 1967 року, відповідно до статусу біженців і Договору про заснування Європейського Союзу.
Ст. 20 Всі люди рівні перед Законом.
Ст. 23 Рівність між чоловіками і жінками має бути забезпечена у всіх областях, у тому числі і в сферах зайнятості, роботи і оплати праці.
«Республіка Італії визнає і гарантує невід'ємні права» кожної людини (Ст. 2 Конституції Італії), «як індивідуально, так і в соціальних групах, в яких людина виражає свою особистість і вимагає виконання обов'язків в політичній, економічній і соціальній солідарності». Тому всі громадяни повинні виражати взаємну пошану людської гідності і є рівними перед законом права, незалежно від статі, раси, мови, релігії, політичних думок, особистих і соціальних інтересів.(Ст. 3) Завданням Республіки є усунення економічних і соціальних перешкод, які обмежують свободу і рівність громадян, запобігають повному розвитку людської особистості і ефективній участі в політичній, економічній і соціальній організації Країни з боку всіх працюючих. Вже у формулюванні Конституції Італії, просліджується динамічний характер: вона визнає не лише існування рівних прав для всіх чоловіків і жінок, але і зобов'язується «усувати перешкоди» (юридичні, матеріальні або соціальні обставини, економічні або культурні труднощі), які можуть перетворити це право на чисто формальну заяву без реального змісту.
У 2000 році, у Документі основних прав Європейського Союзу було виявлено бажання сформулювати прерогативи європейських громадян з точки зору недоторканості людської гідності (Ст. 1), свободи і безпеки (Ст. 6), рівних прав перед Законом (Ст. 20) та між чоловіками і жінками (Ст. 23), свободи пересування і проживання на території країни
(Ст. 45).
В Італії людина, яка не є громадянином Італії, або будь - якої іншої Країни Європейського Союзу, розглядається як іноземець, і повинна виконувати особливі і конкретні зобов'язання відносно в'їзду і пересування по Країні. Спеціальні правила передбачені для осіб без громадянства, біженців, людей забезпечених міжнародним захистом.
Ст. 18 Документ основних прав Європейського Союзу гарантує право на притулок згідно з правилом, встановленим Женевською Конвенцією від 28 липня 1951 року і протоколом від 31 січня 1967 року, згідно з статусом біженців і Договором про установу Європейського Союзу.
Особа, якій надається додатковий захист - це людина, в якої немає обставин, щоб бути визнаним біженцем, але є вагомі підстави вважати, що в разі повернення в країну свого походження, або в разі статусу особи без громадянства, в країні колишнього місця проживання він може підлягати реальній небезпеці.
ДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ:
СТАТУС ЛЮДИНИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА
Статус людини без громадянства надається в разі, якщо людина народжена без громадянства, або втратила своє громадянство, не отримавши іншого. Щоб підлягати під Статус людини без громадянства, необхідно, щоб існувало положення, яке це встановлює - (Довідка Міністерства Внутрішніх Справ), або додаток розслідування, якщо людина є людиною без громадянства лише на словах. Для осіб в Статусі осіб без громадянства застосовуються положення Загальної Книги Закону (Законодавчий Декрет 286/98).
СТАТУС БІЖЕНЦЯ
Людина отримує Статус біженця, якщо з обгрунтованих причин забезпечує комісію доказами жертви переслідування з причини расової, релігійної чи національної належності до певної соціальної групи, вияву політичних думок, знаходиться за межами території країни, в якій вона є громадянином, і не може, або не хоче внаслідок страху приймати захист цієї країни. Для біженців, застосовуються тематичні статті Загальної Книги, Законодавчі Декрети 251/2007 і 25/2008. Ст. 18 Документа Основних Прав Європейського Союзу гарантує право на притулок згідно з правилами, встановленими Женевською Конвенцією від 28 липня 1951 року і протоколом від 31 січня 1967 року, згідно із статусом біженців і Договором про установу Європейського Співтовариства. Особа, якій надається додатковий захист, це людина, в якої немає обставин бути визнаним біженцем, але є вагомі підстави вважати, що в разі повернення в країну свого походження, або в разі надання статусу особи без громадянства, в країні колишнього місця проживання, він підлягатиме реальній небезпеці.
СТАТУС ПОЛІТИЧНОГО БІЖЕНЦЯ
Статус політичного біженця надається людині, яка вимушена шукати притулок на території іншої країни, громадянином якої вона не являється з політичних, расистських або релігійних причин або рятуючись від війни. Люди, які отримали статус біженців та політичних біженців, не можуть бути видворені з країни. Спеціальні заходи були прийняті Європейським Союзом та Італією в разі великого напливу біженців (наприклад: в разі війни в Екс - Югославії).
НЕЛЕГАЛ
Нелегал – це іноземець, який в'їхав або знаходиться на території країни, без проходження обов'язкових процедур реєстрації або, закінчився термін дії його візи, яка дозволяє йому залишитись на території Італії. Насправді, слово нелегал у мові використовується для визначення (найчастіше в негативному сенсі) іноземця, який знаходиться в Італії нелегально, оскільки він не має дозволу на перебування, і не може бути віднесений до будь - якої юридичної статті закону або офіційного тексту, де зустрічаються фрази нелегальна імміграція або нелегальний в'їзд.
НЕЛЕГАЛ
Іноземець, який не відповідає правилам дозволу на проживання.
Правила в'їзду і пересування змінюються залежно від того, чи є
людина громадянином Європейського Союзу, чи ні; якщо ні, то ПРАВИЛА
вона повинна мати або не мати дозвіл на проживання; в той час, як громадяни
країн Європейського Союзу мають право виїжджати в будь - яку іншу країну
Європейського Союзу без реєстрації. Право на вільне пересування дійсно є основним правом громадян Європейського Союзу. Ті, хто є громадянами країн «третього світу», тобто не належать до Європейського Союзу і до Європейської економічної зони, можуть в'їхати і пересуватися по Європі максимум 3 місяці лише в тому разі, якщо вони виконують певні умови (дійсний проїзний документ, віза короткострокового перебування, достатні кошти для проживання та повернення, і так далі). Громадяни, які походять з країн, що не належать до ЄС з дійсним дозволом на проживання, виданим країною – членом ЄС, можуть пересуватися по території ЄС до 3-х місяців з дозволом і з проїздним документом.
ПРАВА ІНОЗЕМЦІВ
В ІТАЛІЇ Іноземець, що знаходиться на кордоні або на території країни, користується основними правами людини, передбаченими внутрішнім правом Інтернаціональної Конвенції; основні права передбачають право свободи, гідності і рівності. У ці основні права, надані громадянам, які походять з країн, що не входять в ЄС, часто доводиться втручатися Конституційному Суду для визнання таких прав: право на життя, свободу, сексуальну свободу, безпеку, здоров'я, пошану особистого і сімейного життя, на справедливий судовий розгляд, свободу вираження думок, об’єднання сім’ї, релігію.
Права людини не підлягають дискримінації в ім'я принципу рівності у всіх його формах, що міститься в нашій Конституції, в актах ЄС, інтернаціональних законах та договорах. Кожне обмеження прав має винятковий характер і повинно мати законні підстави, має також бути розумним і пропорційним, інакше це може бути визнаним, як дискримінаційні та незаконні дії.
Інтернаціональні договори та закони надають іноземцям, які легально знаходяться в Італії, ті ж самі громадські права, що і громадянам Італії. У випадках, коли Загальний закон або Інтернаціональна Конвенція передбачають умови взаємної співпраці, ці умови встановлюються Міністерством Закордонних Справ, яке за запитом, інформує нотаріусів або відповідальних за адміністративні процеси працівників, що надають іноземцям ці права, можливісь здійснювати запити щодо контролю надання прав з боку громадян Італії, які відбуваються в країнах походження іноземців.
Іноземцеві, який легально проживає в Італії:
• Гарантується рівне з італійським громадянином право в судовому захисті та захисті законних інтересів в тій мірі і в тому порядку, які передбачені законом.
• Іноземцям, які перебувають в Італії по робочому контракту, а також їх сім'ям, гарантуються рівні права з італійськими робітниками.
• Загальний закон по імміграції передбачає участь в суспільному житті, із здійсненням права голосу на місцевих виборах, яке до кінця ще не є визнаним.
Гарантованим для іноземця, який легально проживає на території Італії, також є право на отримання необхідної інформації під час процесів в'їзду, проживання, департації та апеляції, під час яких за запитом зацікавленої особи повинен бути здійснений короткий переклад на зрозумілу для іноземця мову, коли це можливо, або на одну з міжнародних мов, а саме: англійську, французьку, іспанську чи арабську мови.
Під час процесів департації та утримання іноземців в місцях обмеження свободи, їм мають бути гарантовані права відповідно з основними принципами про мотивацію, судовий контроль, гарантію справедливого судового розгляду, заборону колективної департації та в разі необхідності захисту прав або суспільних інтересів (наприклад: не можуть бути департованими неповнолітні діти, вагітні жінки та жінки з дітьми до 6 місяців, а також родичі громадян Італії до четвертого коліна).
ОБОВ'ЯЗКИ
ІНОЗЕМЦІВ В
ІТАЛІЇ Іноземці, які знаходяться на території Італії, мають загальний обов'язок - дотримуватись закону Італії. У разі недотримання порядку закону, окрім різних можливих наслідків кримінального, цивільного та адміністративного типу, в деяких випадках передбачено навіть виключення з країни, яке, проте, не може бути здійсненим щодо громадян Італії.
Іноземці зобов'язані дотримуватись конкретних положень щодо процесів в'їзду та проживання в Італії, зазначених в Законодавчому декреті 286/1998 та у відповідній статті 394/1999.
Тому вони повинні виконувати наступні вимоги:
• Протягом 20 днів з моменту видачі дозволу на проживання, іноземний громадянин повинен зробити запит на реєстрацію в офісі Демографічних послуг муніципалітету, за місцем постійного проживання. Додатком до Закону від 16 квітня 2007 року і 2 серпня 2007 року Міністерство внутрішніх справ постановило, що в процесі очікування першого дозволу на проживання, можна зробити запит на реєстрацію для іноземного громадянина, який в’їхав в Італію з дозволом на проживання по мотиву воз'єднання сім’ї або по робочому контракту. Міська рада, проте, може запитати дату видачі та термін дії дозволу на проживання.
• Зміна адреси має бути повідомлена в поліцію протягом 15 днів з дати зміни, якщо іноземець ще не зареєстрований в Офісі Демографічних Послуг. В іншому випадку, Офіс Демографічних Послуг, повинен сам забезпечити реєстрацію зміни адреси.
• Іноземець також зобов'язаний надати документи адміністрації Муніципалітету про прибуття, з нагоди запиту на видачу ліцензій, дозволів, реєстрацій та іншого; виключенням є спортивні та мистецькі заходи, які носять тимчасовий характер і пов'язані з актами цивільного стану або доступу до державних послуг.
• За проханням посадових осіб та органів безпеки, іноземний громадянин повинен пред'явити паспорт або інший документ, що засвідчує особу, або дозвіл на проживання. Якщо без особливо важливої причини документ не був наданим, іноземець карається позбавленням волі на строк до шести місяців і штрафом в розмірі до 413 євро.
• Іноземець повинен, за запитом працівників, надати свої фотографії та відбитки пальців. В разі, якщо особа іноземця підлягає сумніву, він повинен, крім надання своїх біометричних даних, також надати документ, який посвідчує його особистість.
• За прийнятим Законом № 94/09 від 15 липня 2009 року права іноземців охоплюють наступні аспекти:
УКЛАДЕННЯ ШЛЮБУ ТА ІТАЛІЙСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО
Запит на придбання італійського громадянства з мотиву перебування у шлюбі з громадянином Італії, є можливим після двох років перебування у шлюбі та прописки на території Країни, або після трьох років перебування у шлюбі, якщо чоловік чи жінка проживають за кордоном. В разі наявності загальних дітей достатньо половини терміну для подання запиту іноземцем на громадянство. Попередній закон передбачав термін шести місяців для подання запиту на громадянство. Згідно з новим законом по імміграції необхідно внести також оплату в розмірі 200 євро. Внесені поправки до Цивільного кодексу стосуються надання дозволу на проживання перед укладенням шлюбу. Отже відтепер є не можливою реєстрація шлюбу між "нелегалом" і "нелегалом", який не може надати жодного документу про легальне перебування в країні.
НЕЗАКОННИЙ В'ЇЗД І ПРОЖИВАННЯ
Вважається злочином незаконний в'їзд та перебування на території країни, але при цьому не передбачається негайне позбавлення волі «нелегального іноземця». В цьому разі є обов’язковою сплата штрафу від 5.000 до 10.000 євро. В разі відсутності дозволу компетентного органу, можливе видворення з країни.
РЕЄСТРАЦІЯ В ОФІСІ ДЕМОГРАФІЧНИХ ПОСЛУГ (ЗАПИТ НА ПРИПИСКУ)
Для запиту на приписку, або зміни місця проживання, необхідно надати довідку про помешкання, в якому гігієнічно - санітарний стан відповідає критеріям, встановленим міською радою. У попередньому законі ця процедура виконувалась безпосередньо працівниками міської ради.
Потрібно бути уважними при оренді чи придбанні житла, тому що існує багато помешкань на приватному ринку, гігієнічно - санітарний стан яких не відповідає нормам закону. Дане доповнення в законі для іммігрантів вносить зміни в права іммігрантів ЄС і самих італійських громадян, внаслідок чого зменшуються можливості вступу громадян до дитячих садків, отримання соціальної допомоги та інше.
ВОЗЗ'ЄДНАННЯ СІМ'Ї
Для запиту на возз'єднання сім'ї необхідно надати довідку, в якій описуються не тільки розміри помешкання, але і гігієнічно - санітарний стан (в той час як раніше достатнім було надати довідку про розміри помешкання, видане муніципалітетом). Тому гіпотетично очікується від місцевого уряду прийняття конкретних правил для визначення критеріїв про гігієнічно - санітарний стан помешкання.
ВІЗА НА ВОЗЗ'ЄДНАННЯ СІМ'Ї
Неможливо зробити запит на відкриття в'їздної візи після закінчення терміну 180 днів від видачі дозволу на возз’єднання сім’ї. Таким чином, повільні бюрократичні терміни, існуючі в країні, приводять до втрати гарантії права на возз'єднання сім'ї.
ПРЕД’ЯВЛЕННЯ ДОЗВОЛУ НА ПРОЖИВАННЯ
Необхідно пред'являти дозвіл на проживання у всіх випадках оформлення актів цивільного стану. Це означає, що навіть простий, але священний обов'язок визнання дитини іноземцем без документу, що підтверджує його особистість, приводить до сумніву можливість отримання ним дозволу на проживання.
Не потрібно пред’являти дозвіл на проживання тільки у випадках отримання медичної допомоги та запису дітей до школи.
180 ДНІВ УТРИМАННЯ В МІСЦЯХ ТИМЧАСОВОГО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
Продовжено термін утримання під вартою в місцях тимчасового позбавлення волі осіб без дозволу на проживання для ідентифікації особистості та видворення в країну походження максимум до 180 днів.
Достарыңызбен бөлісу: |