Урок української мови 7 клас
Тема: Повторення вивчених орфограм
Мета: повторити й закріпити знання учнів з теми : «Орфографія»; розвивати логічне мислення, увагу , спостережливість; виховувати сумлінне ставлення до навчання .
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань учнів.
Хід уроку:
І. Мотивація навчальної діяльності
1. Організаційний момент.
2. Оголошення теми та мети уроку
Вправа з ключем. Завдання: виправте помилки, поясніть орфограми, розшифруйте тему сьогоднішнього уроку.
Валосся, міра, верфф’ю, баротися, кіхті, фуррор, горазд, флорида, инжир,сторічча. (Відповідь – орфографія).
-
Що вивчає орфографія?
-
Які орфограми вивчили ви у 5, 6 класах?
-
Скажіть, чи можна сказати, що тема орфографія вивчена нами досконало?
-
Якщо ні, то пропоную вам знайти у наступній вправі епіграф до нашого уроку.
Завдання: вставте пропущені букви та поясніть орфограми, поєднайте пропущені букви та прочитайте вислів.
Занурилася… ополонку, пр…рва, во…зал, ло…кА, тер…кон, їхати…Одесу, з…мА, плавати…океані, пр….звисько, військ…омат, Ж…ль Верн, узбіч…я, р…торика, про…ьба, міл…йон.(Відповідь – вік живи, вік учись).
-
Отож, і ми з вами будемо вчитися, повторювати вивчене.
ІІ. Робота над удосконаленням правописних навичок.
-
З наступної вправи ви дізнаєтесь, що саме потребує кожна людина, що прагне здобути у своєму житті. Завдання: запишіть слова у дві колонки: 1) слова з апострофом; 2) слова без апострофа.
Ін..єкція, Р..єпін, м..яч, нічч..ю, яструб..я, дзв..якнути.
Із перших букв слів у першій колонці ви прочитаєте відповідь на загадку: на уроках, у книжці, у школі почерпнеш ти їх доволі.
(Відповідь: знання).
Так, це знання, ми їх здобуваємо на кожному уроці, але не завжди все так просто, іноді на заваді нам стають деякі слова. Що це за слова пропоную дізнатися з наступної вправи.
-
Завдання: заповніть клітинки, утворивши від поданих слів прикметники або числівник, запам’ятайте слова-винятки.
1.студент
2. інтелігент
3. компост
4. аванпост
5. хвастливо
6. випуск
7. контраст
8. баласт
9. шість
10. пестити
11. кість
12. форпост
Діти, запам’ятайте ці слова – винятки. Як називається орфограма?
Які ще орфограми вам відомі, що містять слова-винятки?
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Завдання: вставте пропущені букви і з’єднайте ці букви по черзі на аркуші, щоб вийшов малюнок.
-
мол..дість
-
суп..речка
-
пр..швартувати
-
подру..жя
-
міл..ярд
-
склеюва..ня
-
безха..тя
-
..руйнувати
-
..кип’ятити
-
ілюз..оніст
-
зі..ля
-
піврі..чя
-
к..рова
Слово вчителя.
Знаючи правила орфографії, ви змогли намалювати такі чудові човники. А я в свою чергу хочу побажати вам знайти такий човен і не потонути у морі знань, і завжди тримати курс подалі від острову, де знаходиться країна Помилок.
ІV. Повідомлення домашнього завдання. V. Підсумки, оцінювання.
Достарыңызбен бөлісу: |