Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Отбасы құндылықтары
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 5
|
Қатысқан оқушылар саны: 11
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Анасын сағынған бала» әңгімесіндегі бала бейнесі
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
Б/С2.Заманауилығы мен жаңашылдығы
|
Сабақтың мақсаттары
|
Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау
|
Бағалау критерийлері
|
Кейіпкерлерге қатысты сыни көзқарасын білдіре алады;
Шығармаларды заманауи мәселелермен салыстыруда өз пікірлерін орынды қолдана алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
«Төрт сөйлем» тәсілі
1. Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңізді бір сөйлеммен жазыңыздар.
2. Дәлел. Өз пікірлеріңізді бір сөйлеммен дәлелдеңіздер.
3. Мысал. Пікірлеріңізді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңіздер.
4. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарыңыздар.
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар
|
Құрметтеу: оқушыларға мәтін талдату отбасы мүшелеріне құрметпен қарауға шақыру;
|
Пәнаралық байланыс
|
экономика
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады.
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Алдыңғы сабақта оқушылар Т.Нұрмағамбетовың «Анасын сағынған бала» әңгімесін қомпозициялық құрылысына қарай талдаған болатын.
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Қызығушылықты ояту
«Адасқан сөздер» ойыны арқылы топтарға біріктіру.
Мұғалім оқушыларға адасқан сөздер салынған конверттен сөздер жазылған карточкалар таңдатады. Олар сөздерді дұрыс орналастыру арқылы жаңа топтарға бірігеді. Ол үшін қабырғада ілініп тұрған мақалдарға өз сөздерін сәйкестендіріп, өз топтарын анықтайды және мақал-мәтелдерді құрастырып, мағынасын ашады.
|