Пәні: Қазақ әдебиеті
|
Жаңақала колледжі
|
Күні:
|
Оқытушының аты-жөні: Бақтыгереева Ж.Т
|
Бөлімі:Қалың елім, қазағым
|
Сабақ тақырыбы: Абай Құнанбайұлы «Отыз екінші қара сөз»
|
Топ: №
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
10.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстыру;
10.2.4.1 - көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (әңгіме,өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма немесе эссе) жазу;
|
Сабақ мақсаттары:
|
- Отыз екінші қара сөзден алынған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырады;
-Шығармада көтерілген мәселелерді талдап, эссе жаза алады;
|
Жоспары
|
Сабақтың кезеңі
Уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Студенттің әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Сабаққа кіріспе
Студенттермен амандасу, түгендеу.
Алдыңғы сабаққа «Шахмат» әдісімен пысықтау.
|
Үй тапсырмасына берілген тақырыптан түсінгендерін шахат әдісімен айтады.
|
Студенттер бір-бірін бағалайды.
Маған ұнады...
Әлі толықтырса....
|
|
Сабақтың ортасы
20 минут
10 минут
|
Жаңа сабақ.
1.Абайдың «Отыз екінші» қара сөзіне жазылған бейне баянды көрсету.
«Кинометафора»,-әдісі арқылы отыз екінші кара сөздің мазмұнына тоқталу.
Қара сөзде өзекті мәселе қандай екенің түсіндіреді.
2.«Барлық оқушылармен жұмыс»,-әдісі арқылы отыз екінші қара сөзден үзінді берілед.Үзінділердің ғаламдық мәселелермен байланыстырады.
«Дана үкілер»,-әдісі арқылы
білім алушылар мәтінді талдау барысында мәтіннен негізгі (жаңа)ұғымды табады,өзі күтпеген, бұрынғы ұғымдарға қарсы тұрған ақпаратты анықтайды,және тақырыпқа болжам жасап сөйлейді, автор позициясы мен көтерілген өзекті мәселелермен байланыстырады .
Шығармашылық жұмыс:
«Көтерілген мәселе»,- әдісі арқылы шығармада көтерілген мәселені талдап, «Абай әлемі жеті түнде адастырмас Темірқазық іспетті», -тақырыбында эссе жазу.
|