Сабақ тақырыбы Тетраэдр, параллелепипед



бет1/3
Дата03.06.2024
өлшемі2.89 Mb.
#502230
түріСабақ
  1   2   3
№1 ҚМЖ 10-сынып Геометрия



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
10.1АСтереометрия аксиомалары. Кеңістіктегі параллельдік



Мектеп: №21 жалпы білім беретін мектеп

Күні: 28.09.2023жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Зейденова Рахат Омирбаевна

Сынып: 10

Қатысқандар саны: 20

Сынып: 10

Сабақ тақырыбы

Тетраэдр, параллелепипед

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.1.1 - тетраэдр және параллелепипедтің анықтамаларын білу, тетраэдр, параллелепипедті және олардың элементтерін жазықтықта кескіндей алу;

Сабақ мақсаттары

- тетраэдр және параллелепипедтің анықтамаларын білу, тетраэдр, параллелепипедті және олардың элементтерін жазықтықта кескіндей алу;

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
8 минут

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу
Психологиялық ахуал
сабақты бастар алдында оқушыларға жағымды әсер туғызу

  • Бір-біріне тек қана дауысты әріптен басталатын комплимент айтындар. Мысалы: Сен бүгін Әдемісің. Сен бүгін Ажарлысың......

Стол үстінде сынып оқушыларының санына байланысты флешкалар суреті жатады. Карточкаларда үш түрлі тапсырма жазылған
Теоремаларды алған оқушы Теорема тобына,
Аксиомаларды алғандар Аксиома тобына
барып отырады.
Анықтамаларды белгісімен алғандар Анықтама тобына
барып отырады.


«Ой қозғау»
С-1: Планиметрия мен стреометрияның айырмашылығы неде?
С-3: Жазықтықта негізгі ұғым нешеу?
С-4: Стереометрия аксиомаларының айтылуы
С-5: Аксиомадан шығатын салдарлар
С-6: Кеңістіктегі түзулердің орналасуы, мысал келтіру
С-7:Айқас түзу дегеніміз не? Мысал келтір, белгіленуі.
С-8: Екі түзу арасындағы бұрыш анықтамалары.
С-9: Айқас түзулер арсындағы бұрышты қалай анықтаймыз?
С-10: Жазықтықтардың орналасуы, анықтамасы
«ФИЛВОРД» әдісі. Кестеде берілген әріптерден сөздер құрастырып, сабақтың тақырыбын болжау керек

Өткізілген графикалық тест бойынша , топтар атына және Филворд әдісін пайдалана отырып
сабақ тақырыбы мен мақсатына шығады

Мұғалім: Мен бірнеше тұжырымдарды оқимын, әрбір топ дәптерлеріне тұжырым дұрыс деп ойласа, «ия» деп, жалған деп ойласа, «жоқ» деп жазу керек. Бірақ мұқият болыңыз. Графикалық диктант


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет