САБАҚ: 1-2
|
Ақжар орта мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Наранбаева Р.Т.
|
Сынып:
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім тақырыбы
|
1-БӨЛІМ: МӘДЕНИЕТ: ТІЛ ЖӘНЕ ҚАРЫМ-ҚАТЫНАС
Тіл қарым-қатынас құралы.
|
Сабақтың түрі
|
жаңа сабақ
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
Т/А3 Мәтіннен ақпаратты анықтау
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар
мәтін мазмұнын түсінеді;
негізгі және қосымша ақпараттарды ажырата алады.
Көптеген оқушылар
мәтін мазмұнын толық түсінеді;
негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды.
Кейбір оқушылар
мәтін мазмұнын терең түсінеді;
негізгі және қосымша ақпарат екенін дәлелдей алады.
|
Бағалау критерийлері
|
Мәтін мазмұнын толық түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән лексикасы және терминология: құндылық, аманат, қарым –қатынас, қажеттілік, теріскен
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: сөйлеу арқылы, күнделікті өмір, кеңес беру, басты құрал
|
Пәнаралық байланыс
|
Қазақ әдебиеті
|
Мектеп құндылықтары
|
Ынтымақтастық: жақсы қарым-қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру, сындарлы тіл табу, қарым-қатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану сынды қасиеттерді қамтиды.
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Алдыңғы біліммен байланыстыру:
«АКРОНОМ» әдісі арқылы байланыстырылады.
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
2 мин
5-6 минут
|
Ұйымдастыру:
-оқушылардың сабаққа қатысын тексеру;
- сабақ мақсатымен таныстыру;
«АКРОНОМ» әдісі
Оқушылар қасында отырған жұбымен бірге берілген сөзден сабақ тақырыбына қатысты сөйлем немесе мақал\өлең жазады (ауызша орындауға да болады)
Т-
І -
Л -
Мысалы:
Тілді
Ілгерілету үшін
Лауазымды тұлға болудың қажеті жоқ.
Оқушылар өз нұсқаларын сыныпқа таныстырады.
Кері байланыс:
Тапсырманы орындау қаншалықты жеңіл\күрделі? Неліктен?
|
Келесі қысқартуларды қолданыңыз:
МН =Мұғалімге арналған нұсқаулық
МЖ = Мұғалім жасаған
ӨД = өзге дерек көздері
|
Сабақтың ортасы
7-8 минут
1 минут
10 минут
10 минут
|
С.Тыңдалымалды тапсырма.
Оқушылар шарда берілген 3 тақырыптың бірін таңдап, тыңдалым мәтіні не туралы екенін болжайды. Дәлелдер келтіре отырып, өз ойларын жеткізеді.
Оқушыларға бағалау критерийі мен дескриптор таныстырылады.
Бағалау критерийі
|
Дескриптор
оқушы
|
Мәтін мазмұнын толық түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды.
|
Негізгі және қосымша ақпараттарды ажыратып жазады
|
Өз пікірін дәлелдейді
|
Тыңдалым кезіндегі тапсырма.
https://www.youtube.com/watch?v=Pi-POcnr0bE
Оқушылар дәптерлеріне орындайды:
Ж.Маңыздылық аймағы
Ішкі шеңберге- негізгі ақпараттар
Сыртқы шеңберге- қосымша ақпараттар
ЖЖ.
|