Бути впевненим в собі, але не зухвалим



бет1/3
Дата07.06.2023
өлшемі166.5 Kb.
#474792
  1   2   3
ессе ШАХ Мій шлях до військового лідерства, або чому оточення має обрати мене за військового лідера — копия


В сучасних Збройних Силах України, лідерство – це не лише данина часу, але й можливість збільшити ефективність роботи підпорядкованого підрозділу. Військовий лідер – це професіонал, відповідальний ефективний керівник, здатний організувати діяльність підрозділу, вести за собою підлеглих та забезпечити виконання поставлених завдань завдяки власним знанням, досвіду, вмінням та навичкам, постійній роботі по вдосконаленню лідерських якостей. Якщо раніше, щоб вважатися лідером, офіцеру було достатньо мати авторитет серед підлеглих, спрямувати їх діяльність і взяти відповідальність, то сучасне суспільство демонструє вищі запити, що підтверджується вимогами, які висуваються до військового лідерства провідними країнами-членами НАТО. Офіцер-лідер має подавати приклад, надихати, навчати й, водночас, бути максимально близьким до людей, до своєї команди.
Нажаль, не кожен сучасний офіцер Збройних Сил України розуміє актуальність питання лідерства у військовому колективі, що в умовах постійної трансформації суспільства, щоденних викликів, що стоять перед командирами всіх рівнів, приводить до зниження боєготовності підпорядкованих підрозділів, плинності кадрів, втрати авторитету, як військових командирів, так і Збройних Сил в цілому.

При підготовці до написання даного есе та вивченні відповідних матеріалів я прийшов до висновку, що для здобуття військового лідерства мені необхідно виконувати дванадцять фундаментальних принципів. Саме дотримання зазначених принципів має дати поштовх щодо обрання оточенням мене за лідера.


Бути попереду
Лідер ніколи не заохочує підлеглого, кажучи «виконуй», а скоріше «роби, як я».
В бойових умовах виконання даного принципу часто вимагає придушення таких природних почуттів, як страх, але саме виконання цього принципу дає натхнення підпорядкованому особовому складу на героїзм і жертовність.
Бути впевненим в собі, але не зухвалим
Будь-який лідер, який вартий своєї роботи, має впевненість, але надмірний егоїзм зазвичай свідчить про її відсутність. Начальник має пам’ятати, що військовий колектив завжди знає ті питання, в яких керівник менш досвідчений. Тому, для пом’якшення такої проблеми, розумний керівник має звертатись за наставництвом та допомогою до більш досвідчених підлеглих.
При виконанні даного принципу в бойових умовах треба розуміти, що демонстрація бравади перед виконанням бойового завдання або перед обличчям ворога є прийнятною, проте велика нахабність може передвіщати жахливий день для всіх зацікавлених.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет