Остап Вишня «Веселі артисти»



Дата23.07.2016
өлшемі49.51 Kb.
#217604
түріУрок
Урок українського читання

з використанням методів

розвитку критичного мислення,

проведений у 4 класі

Корсунь-Шевченківської гімназії

Черкаської області

вчителем І категорії

Ладновою Юлією Вікторівною


Тема:Остап Вишня «Веселі артисти»


Анотація

Урок українського читання для учнів 4 класу. За календарним планом орієнтовно проводиться в І семестрі в листопаді.

Урок з використанням методів розвитку критичного мислення учнів. Відповідно до думки відомого фахівця з цієї проблеми М. Ліпмана, критичне мислення «є вміле відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження, оскільки воно а) засновується на критеріях, б) є таким, що самокоректується, в) пливе до контексту.»

На цьому уроці діти активно працюють, засвоюють матеріал найбільш повно і з користю для себе, учні думають про те, що вони вивчають. Урок не залишає учнів пасивними, не стомлює вчителя одноманітністю.



Тема: Остап Вишня «Веселі артисти»

Мета: Ознайомити дітей з творчістю О. Вишні, розвивати критичне мислення; розширювати знання дітей про циркових артистів - тварин; удосконалювати навички виразного, правильного, свідомого читання, уміння працювати з текстом, складати карту персонажів, збагачувати словниковий запас учнів; розширювати і поглиблювати уявлення про дружбу людини і тварини; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення; виховувати любов до тварин.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Створення ситуації успіху



ІІ. ХВИЛИНКА ЧИТАЧА

Презентація художньої книги, яку читають учні.



ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ. ПІДГОТОВКА ДО ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

  1. Метод «Семантична карта»

Слово «цирк».

  • Назвати характерні ознаки цього предмета або слова, які спали вам на думку.

  • Проаналізуйте це слово як частину мови.

2. Робота зі скоромовкою

Цар у цирку циліндр забув,

Циркач циліндр царю повернув.


  1. Вправа «Дешифрувальник»

  • Розшифруйте і ви дізнаєтесь, з творчістю якого письменника сьогодні познайомимось.

МОСЦМТБЦАБП

КМВДИДШНКМЯ



ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Сьогодні на уроці ми потрапимо в чарівний світ цирку. Будемо глядачами цікавого дійства на арені. Ознайомимося з творчістю відомого письменника-гумориста Остапа Вишні.


V. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ.

1.Повідомлення.

- Кореспонденти, які завчасно підготували повідомлення про автора, зараз виступлять перед вами.( доповнення вчителя, демонстрація книг Остапа Вишні)



2. Робота над заголовком.

- Прочитайте назву оповідання. Зробіть припущення про те, що відбуватиметься в цій історії.

- Прчитайте назву ще раз, розгляньте малюнок на сторінці 140, зробіть припущення про те, що відбуватиметься в цій історії.

- Чому ви так вважаєте?

- Чи тільки люди бувають артистами?

-Яких артистів-тварин можна побачити в цирку?



3. Словникова робота. Миттєве читання слів на картках-блискавках. Картки для розширення поля зору (піраміди слів).

Пояснення невідомих слів.



  1. Ознайомлення з текстом. Метод «Спрямоване читання»

  • Ви будете читати мовчки та робити зупинки. Перед кожною наступною частиною історії я ставитиму вам запитання, а ви бедете мовчки читати та знаходити на нього відповідь.

а) Читання І частини (до слів «І почалася циркова вистава…»)

- Ким був Едуард Йосипович?

- А Петька?

- Чи здібним був Петька?

- Які циркові номери міг виробляти Петька?

б) Читання ІІ частини (до кінця частини)

- Яка тварина була в Едуарда Йосиповича, коли Петька був ще маленьким?

- Де придбав він Петьку?

в) Читання ІІІ частини (2 абзаци)

- Хто такий Крошка?

- Хто батьки Крошки?

- Які трюки робить на арені Крошка?



г) Читання ІV частини ( до кінця)

- Які ще трюки може робити Крошка?

- Що Крошка вміє вдавати?

- Які ще артисти є в Едуарда Середи?

- Перевіримо, чи справдилися ваші припущення?

ФІЗХВИЛИНКА


  1. Карта персонажів. Робота в парах.

  • Тепер ми поміркуємо про персонажів цього оповідання.

  • В овалах напишіть характеристику персонажу (який?), а в прямокутниках – докази, що підтверджують це ( чому?).

Зачитування карт персонажів.



  • Що ви могли б додати?

  • Хто згоден? Хто – ні? Чому?

  1. Визначення головної думки оповідання.

  • Яка тема оповідання?

  • Яка його мета?

  • Яка головна думка твору?

  1. Дискусійне запитання «Обери позицію»

  • У цирк беруть тварин, щоб вони розважали людей. Це добре чи погано? Доведіть свою думку. Хто думає, що це добре, стає біля таблички «Так», хто думає, що це погано, - біля таблички «Ні».

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Робота в групах «Що б відбулося, якби…?»

І гр. – Півника, що тільки-но вилупився з яєчка в інкубаторі, не придбав би дресирувальник?

ІІ гр. – Цуценя мисливського собаки та кавказької вівчарки не подарували в Тбілісі артистові цирку?

ІІІ гр. – Півень, який був спочатку в Середи, не помер?

Оцінювання



VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Додаток «Карта персонажів» ( Едуард Йосипович, Петька, Крошка. Аналогічно заповнюється карта для цих персонажів.)



Піраміди слів

ар тист ді ти

ко мік гляда чі

соко рить виста ва

талано витий нама гається

непо мітний мисли вський

теле фонна вилу пився


Слова на картках-блискавках:
Терплячий, добрий, спокійний, щедрий, працьовитий, співчутливий. Підборіддя. Ворухнеться, інкубатор, вівчарі, жонглер, вмощується, вісімнадцять, Едуард, Йосипович, хазяїнові.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет