Сабақ Бөлім: Жазбаша көбейту және бөлу Мұғалімнің аты-жөні



бет1/9
Дата15.11.2022
өлшемі2.05 Mb.
#464873
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
3кл математика25апта


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------ орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 41-сабақ

Бөлім:

Жазбаша көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Разрядтан екі рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі. Бекіту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: разрядтан екі рет аттап өту арқылы екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдана алады.
Көптеген оқушылар: өрнектердің мәнін баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексере алады.
Кейбір оқушылар: ұқсас тапсырмалар құрастыра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

3 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында жаттығулар жасайды.
Оқушыларды топқа бөлу «Таңдау» әдісімен суреттер алу арқылы жүреді.
Өткен тақырыпқа шолу:
Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру.
Оқу материалын жариялау:
- Бүгінгі сабағымызда өткен сабақтарда алған білімдеріңді бекіту мақсатында берілген тапсырмаларды орындайтын боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.

Ширату жаттығуларын жасайды.
Топқа бірігеді.

Үй тапсырмасын тексертеді.




«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру.




Жаңа білім
10 мин

2 мин
15 мин

Бекіту
10 мин


(Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.
Көп балалар А.С.Пушкиннің ертегілерін оқып өсті. Ұлы орыс ақынын есте қалдыру мақсатында Қазақстаннің көптеген қалаларында ескерткіштер орнатылған.
1)Есептеуді орында, сонда сендер біздің елімізде ақынға орнатылған ескерткіштердің жалпы санын білетін боласыңдар.
980-125*6+648:8=311
2) Амалдардың орындау тәртібін анықта. Өрнектерді баған түрінде жазып есепте.
285*3-408+254:2=320
159*5-241*3+37*9=405
800-294:3+196:7=730
325*3-324:9*6=759
Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға:
- Ұқсас тапсырмалар құрастыр.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет