Тема. Що не казка, то нове диво! Жанрова специфіка фольклорної казки. Різновиди казок, їх характерні ознаки Мета



бет1/4
Дата19.10.2022
өлшемі26.21 Kb.
#462946
  1   2   3   4
скарб нар казок


Тема. Що не казка, то нове диво! Жанрова специфіка фольклорної казки. Різновиди казок, їх характерні ознаки

Мета: виявити жанрові особливості народної казки, поглибити знання учнів про різновиди казок, їхні характерні ознаки; розкрити національну своєрідність та подібність казок народів світу; розвивати усне мовлення, творчі здібності, пам'ять, навички виразного читання, навички роботи з підручником; виховувати повагу до культури інших народів.
Епіграф: Стара казка потрібна. В ній багато того доброго минулого, яке
корисне нині і знадобиться потім.
П.Бажов
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
Ознайомлення з темою та епіграфом уроку. (Слайд 1,2)
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда. (Слайд 3)
 Що означає слово «фольклор»?
 Назвіть відомі жанри фольклору.
 Які твори усної народної творчості вам відомі?
2. Творче завдання: зі слів скласти прислів’я: (Слайд 4)
 слабких, злість, зброя;
 руйнує, добро, будує, зло;
 слово, людині, палиця, допомагає, добрій, не допоможе, лихій;
 вчить, на, жить, як, казка, світі
( «Злість – зброя слабких», «Добро будує, зло руйнує», «Добрій людині слово допомагає, лихій палиця не допоможе», «казка вчить, як на світі жить»)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Світ дивовижний вас вітає!
Всіх тих, хто вдумливо читає.
І тих, хто любить мандрувати
Та прагне більше пізнавати.
Кмітливих, добрих і відважних,
А ще, звичайно ж, і уважних
Він звеселить і причарує,
Окрилить тим, що подарує
Казок барвистий хоровод.
Ми на шляху у Світ Казок!
ІV. Оголошення теми, мети, епіграфа уроку
«Що не казка, то нове диво! Жанрова специфіка фольклорної казки. Різновиди казок, їх характерні ознаки».
V. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет