Інформаційно-аналітичний вісник «Реформи» 30 квітня – 6 травня 2015 року зміст



бет1/23
Дата16.07.2016
өлшемі0.64 Mb.
#202638
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23





Інформаційно-аналітичний вісник

«Реформи»

30 квітня – 6 травня 2015 року

ЗМІСТ

новини 2


Планування та забезпечення реформ 2

Реформа державного управління 7

Дерегуляція 12

Децентралізація, реформа місцевого самоврядування 13

Боротьба з корупцією 15

Реформа сектору безпеки та охорони порядку 20

Реформа сектору юстиції та захисту прав людини 25

Реформа фінансового сектору 27

Реформа соціальної сфери 31

Реформа енергетичного сектору 34

Реформа сектору ЖКГ 37

Реформа транспортної інфраструктури 38

Реформа агропромислового комплексу, земельна реформа 42

Реформа медицини 44

Реформа сфери освіти 45

Реформа сфери культури 46


новини



Планування та забезпечення реформ

В ЄБРР заявили, що вкладатимуть гроші в Україну після енергетичних та банківських реформ


Президент ЄБРР наголосив, що відновлення кредитування Росії найближчим часом очікувати не варто.

У 2015 році Європейський банк реконструкції та розвитку продовжить інвестиційні проекти в Україні, однак обсяги коштів залежатимуть від ефективності впроваджених реформ. Про це заявив президент ЄБРР Сума Чакрабарті напередодні щорічної зустрічі банку, яка відбудеться у травні в Грузії.

За словами Чакрабарті, у 2014 році ЄБРР інвестував в Україну понад 1 млрд євро, однак погіршення економіки та конфлікт на Сході ускладнили ситуацію.

«Заморожений конфлікт є стримуючим фактором для багатьох приватних інвесторів», - зазначив глава ЄБРР.

«Чи можемо ми зробити таку ж кількість (інвестицій – ред.) цього року і в майбутньому? Ми чітко пояснили Україні і всім решті, що це залежить від реформ у двох секторах – енергетиці та банківській сфері», - пояснив він.

Чакрабарті наголосив, що зустріч ЄБРР у травні в Грузії відбудеться, незважаючи на відставку уряду країни. За його словами, на відновлення кредитування Росії найближчим часом очікувати не варто.

«Мені здається, багато що залежить від реалізації Мінських угод, і, як я розумію, санкції Європейського союзу, швидше за все, триватимуть до кінця року», - зазначив глава ЄБРР.

Як відомо, ЄБРР зміщує свою увагу від країн колишнього СРСР до Північної Африки і Туреччини. Минулого місяця банк також отримав зелене світло для інвестування в Грецію.

Нагадаємо, раніше ЄБРР ініціював в Україні часткову комерціалізацію державних банків.

ЄС відмовив РФ в відстрочення набрання чинності УА з Україною, - Reuters


Євросоюз наполягає на вступ в силу угоди про вільну торгівлю з Україною з 1 січня 2016 року, незважаючи на вимогу Росії відкласти цей термін ще на деякий час. Про це повідомляє Reuters з посиланням на проект спільної декларації за підсумками саміту учасників "Східного партнерства", який пройде в Ризі 21-22 травня.

За словами джерела агентства в українському уряді, Росія наполягає, щоб операція була відкладена принаймні ще на один рік, однак Євросоюз виступає проти нових відстрочок.

У документі говориться, що хоча ЄС бажає обговорити заклопотаності Росії, але виконання угоди "буде вищим пріоритетом для ЄС та його партнерів на найближчі роки".

У той же час, відзначає агентство, з побоювання спровокувати Кремль з проекту декларації прибрані скільки-небудь значимі згадки про подальше зближення Євросоюзу з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією і Молдовою. Зокрема, в документі не згадується про намір України, Грузії і Молдови вступити в ЄС.

У проекті декларації також сказано, що Євросоюз не скасує візовий режим з Україною і Грузією, і що їм потрібно спочатку провести реформи, щоб заслужити таке ж відношення, як до Молдові.

Нагадаємо, у вересні 2014 року Росія, Україна і Євросоюз домовилися про відтермінування набрання чинності до 31 грудня 2015 року не менш 27 пунктів економічної частини угоди про асоціацію України і ЄС, проти яких виступили в Москві. Президент Росії Володимир Путін у вересні 2014 року оцінив збиток від асоціацію України з Євросоюзом для російської економіки в 100 млрд руб.



Європейські донори готові надавати Україні всебічну підтримку


ЕСГолова Національного банку України Валерія Гонтарева та віце-президент Європейської Комісії, єврокомісар з питань євро і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс обговорили перспективи отримання нашою країною фінансової підтримки від іноземних донорів під час зустрічі, що відбулася 28 квітня. Валерія Гонтарева проінформувала представника Європейської Комісії про економічну ситуацію в Україні, грошово-кредитну політику регулятора й обсяг міжнародних резервів, а також стан справ у банківському секторі. Вона зауважила, що Національний банк з оптимізмом дивиться в майбутнє та очікує на початок відновлення економічного зростання вже в другому півріччі 2015 року.

“Суттєва допомога МВФ у рамках Програми кредитування за інструментом розширеного фінансування дала змогу розпочати впровадження структурних реформ у нашій країні. Національний банк намагається бути лідером у цьому процесі та активно реформує як фінансовий сектор, так і власну структуру й управлінські процеси. Ми відповідально ставимося до своїх зобов’язань та виконуємо усі вимоги, передбачені програмою”, – підкреслила Валерія Гонтарева.

За її словами, зважаючи на стабілізацію грошово-кредитного ринку, Національний банк матиме змогу поповнювати свої золотовалютні резерви, які до кінця 2015 року мають становити 18,3 млрд. дол. США, а впродовж наступних чотирьох років – зрости до 38,4 млрд. дол. США (на кінець 2019 року). Також Валерія Гонтарева детально розповіла про майбутні етапи трансформації банківської системи України та перебіг її першого етапу, що завершиться до кінця червня цього року.

Як наголосив Валдіс Домбровскіс, європейська спільнота готова надавати Україні всебічну підтримку на шляху оздоровлення економіки та реформування процесів у сферах державних фінансів і боротьби проти корупції, торгівлі та оподаткування, енергетики та фінансового сектору.

Він нагадав, що для стабілізації ситуації в Україні Європейським Союзом прийнято рішення про надання нашій країні пакета макрофінансової допомоги, зокрема затверджено три програми підтримки України в рамках макрофінансової допомоги на загальну суму 3,41 млрд. євро, фінансування за першою і другою програмами якої Україна уже отримала.

15 квітня 2015 року Європейський Парламент і Рада ЄС схвалили рішення про надання Україні третьої макрофінансової допомоги в сумі 1,8 млрд. євро, більша частина якої має надійти у 2015 році.

Серед умов отримання цих коштів є прийняття Національним банком України положення про порядок визнання фізичних і юридичних осіб пов’язаних з банками на підставі визначених ознак, а також створення центрального кредитного реєстру з метою покращення оцінки банками кредитного ризику і зниження в середньостроковій перспективі частки негативно кваліфікованих кредитів.

Наприкінці зустрічі Голова Національного банку України Валерія Гонтарева подякувала представникам Європейського Союзу за конструктивний обмін думками та висловила сподівання, що спільні зусилля і технічна допомога, яка надходить від Європейського Союзу, сприятимуть ефективній розбудові економіки України в цілому та її банківського сектору зокрема.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет