Бөлім:
|
8.4А Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары. Генетикалық байланыс
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сыныбы:
|
|
Қатысушылар саны
|
|
Қатыспағандар саны
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Оксидтер. №6 зертханалық тәжірибе «Оксидтердің қасиеттерін зерттеу»
(54-сабақ)
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
8.3.4.7 -оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін білу, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру
|
Сабақтың мақсаты:
|
-оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін білу, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастырады.
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
7 мин.
|
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал.
Мұғалім сабақ тақырыбы және мақсатымен таныстырады.
Оқушылар Лабораториялық тәжірибе істеуге кіріседі.
|
Көміртегі оксидінің сумен, магний оксидімен, натрий гидроксидімен әрекеттесуі
Кальций оксидінің сумен, хлорсутекті қышқылмен, көмірқышқыл газымен әрекеттесуі.
Алюминий оксидінің хлорсутекті қышқылмен, натрий гидроксидімен әрекеттесуін зерттеу.
Мұғалім оксидттердің химиялық қасиеттеріне сызбанұсқа таратады , оқушылар жұпта осы сызбанұсқаны жүзеге химиялық реакциялар көмегімен асырады. Мысалы натрий оксиді және күкірт оксиді негізінде.
Мұғалім оқушыларды бақылап дұрыс бағытайды. Жұмыстарын дұрыс орындаған оқушылар басқаларына көмек көрсетеді.
|
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Мұғалім оксидттердің анықтамасын және жіктелуі еске түсіруін сұрайды.
|
Химиялық диктант. Өзін-өзі тексеру.
С12О7, HMnО4, PbO, NH3, Fe2О3, CuO, Са(ОН)2, СО2, SiО2, Н2О, SО2, СО, CaO, N2О3. Берілген заттардың ішінен оксидттердің формуласын таңдап алыңдар.
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |