Засідання сьоме сесійний зал Верховної Ради України



бет1/9
Дата11.06.2016
өлшемі461.5 Kb.
#127469
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


ЗАСІДАННЯ СЬОМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

12 вересня 2003 року, 10.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЛИТВИН В.М.


ГОЛОВА. Доброго ранку шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України.

Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Ввімкніть систему "Рада".

10:01:20

Зареєструвалося -416

У залі зареєстровано 416 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні колеги, сьогодні день народження народних депутатів України Григорович Лілії Степанівни і Рішняка Івана Миколайовича. Давайте привітаємо їх і побажаємо їм міцного здоров'я, сімейних гараздів і успіхів у політичній і громадській діяльності.

Шановні колеги, відповідно до Регламенту ми обговорюємо питання за розкладом засідання. Перелік питань, що пропонуються для розгляду, у вас є. Як би не було б заперечень, я б оголосив би запити, ми їх проголосували, а тоді визначилися із процедури, які питання у вас є. Немає? Ну, потім давайте я оголошу запити... Ну, будь ласка, Рудьковський і Кириленко.
10:02:24

РУДЬКОВСЬКИЙ М.М.

Рудьковський, Соціалістична партія України.

Шановний Володимире Михайловичу, на Погоджувальній раді ми проголосували на цей тиждень на п'ятницю слухання у п'ятницю, обговорення питання про створення єдиного економічного простору. Про це ми домовилися. Всі це підтримували, уряд готувався. І зараз ми не бачимо цього у повістці дня. Володимире Михайловичу, ми не можемо починати сьогоднішню сесію, враховуючи важливість цього питання, для України і для долі українського суверенітету. Я наполягаю на тому, щоб зараз ми не розглядали жодне питання до тих пір, поки уряд нас не проінформує, на яких умовах буде створюватися єдиний економічний простір. Не можемо ми розглядати жодне питання, поки уряд нас проінформує, і депутати не виступлять, не висловлять свою позицію. Дякую.


ГОЛОВА. В'ячеслав Кириленко, фракція "Наша Україна".
10:03:28

КИРИЛЕНКО В.А.

В'ячеслав Кириленко, "Наша Україна", Українська народна партія. Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги! Ми пропонували розглянути це питання ще у минулому середу, мається на увазі День уряду щодо єдиного економічного простору. Перенесли на п'ятницю. Зараз п'ятниця - питання знову стоїть у порядку денному. Мотивація: уряд не готовий, немає Азарова. З іншого боку, в уряді далеко не тільки один Азаров, позицію якого ми і так знаємо.

Також багато чільних представників уряду уже вчора однозначно коментували позицію щодо цього питання. Зокрема Прем'єр заявив, що немає жодних перешкод підписання цих угод. Таке саме вчора заявив і Президент України. Чому ми, як український парламент, ми розглядаємо зараз, у п'ятницю, це питання. І чи не буде такого, в тому числі за вашого сприяння, Володимире Михайловичу, що ми будемо розглядати це питання тоді, коли уряд уже прийме рішення, і ми будемо просто як пасивний спостерігач у цій ситуації? Прошу дати відповідь і звернути увагу на цю репліку.


ГОЛОВА. Добре. Андрій Шкіль, блок Юлії Тимошенко, Оробець і будемо.
10:04:37

ШКІЛЬ А.В.

Дякую, Володимире Михайловичу. Я також хотів би наголосити на тому, що парламент, не забуваємо, є вищий законодавчий орган, і ми не маємо права допустити, щоб виконавчий орган, тобто Кабінет Міністрів, припустився до порушення Конституції. Ми знаємо, що ЄЕП цей порушить ряд статей Конституції України. І тому ми повинні і зобов'язані визначити позицію Верховної Ради в цьому і отримати позицію уряду. Чи готовий уряд порушити Конституцію України, чи готовий порушити суверенітет і незалежність України, чи не готовий? В якій старі це все відбувається, і чому зараз уряд не може доповісти нам це питання? Відсутність Азарова, відсутність ще якогось міністра не має права дати можливість уряду не працювати. Уряд повинен працювати, і Прем'єр міг би прийти сюди і прояснити ситуацію. Тому що, якщо ми зараз це не визначимо, ми опинимося у цейтноті, тобто за день до підписання ми отримаємо інформацію, тільки зможемо її або погодити, або ні. Дякую.
ГОЛОВА. Дякую.

Оробець, фракція "Наша Україна". Потім Мартинюк. Я бачу, я все бачу.


10:05:44

ОРОБЕЦЬ Ю.М.

На п'ятницю цю планувався звіт тимчасової слідчої комісії по Мукачево. На жаль, я змушений проінформувати про важливу подію, яка сталася в цьому напрямку: вчинений другий раз підпал міського судді Щербанем. Намагалися спалити будівельні матеріали - цого особисте майно. Перший раз палили його хату за те, що він прийняв неугодне рішення. Тому я хотів би, щоб мої слова були офіційним запитом Генеральному прокурору України і Верховний Суд України.
ГОЛОВА. Адам Мартинюк, будь ласка, фракція "Наша Україна". Потім Заєць Іван.
10:06:28

МАРТИНЮК А.І. Дякую, Володимире Михайловичу.

Мартинюк, фракція комуністів, була, є і буде.

Шановні колеги, Володимире Михайловичу! Я розумію тих, хто хоче сьогодні заслухати питання з приводу підписання єдиного економічного простору. Але хотів би нагадати своїм колегам, що це не наша справа поки що. За Конституцією, за іншими законами право уряду чи Президента підписувати ті чи інші міжнародні угоди. Ми з вами будемо це питання розглядати тоді, коли воно буде підписано на предмет ратифікації. І тоді ми висловимо свою думку - підтримуємо чи не підтримуємо. Зараз це буде просто, вибачте, балаканина, втрата часу і ні на що ми не вплинемо, тому що це за Конституцією нам не належить - підписувати міжнародні договори. Дякую.


ГОЛОВА. Дякую.

Іван Заєць. Шановні колеги, ну час вичерпаний уже. Я прошу вас! Ну вам сказав, що ви будете виступати.


10:07:32

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Шановні народні депутати! Демократія - це процедура. Верховна Рада проголосувала, що сьогодні уряд проінформує нас про угоди, про створення єдиного економічного простору. Але цього не трапилося. Тому хто мав право сьогодні подати на наше засідання порядок денний без цього питання? Це - перше.

Чому ми домагаємся розгляду цього питання? Тому що підготовка таких угод повинна робитися гласно, публічно. Але на сьогоднішній день пораховані угоди, не опубліковані, ніхто про них не говорить ніякої правди.

Більше того, ті міністерства, які заявили про незгоду з тими угодами, бо вони суперечать Конституції України, міжнародним зобов'язанням, вони сьогодні піддаються торпедуванню, які можна класифікувати як злочин, кримінальний злочин. Я маю на увазі заяву "Трудової України", яку вчора озвучив її лідер Сергій Тигіпко. Справа в тому, що він переплутав інтереси холдінгу із державними інтересами, бо у міністерства, якими є Мінекономіки, Міністерство закордонних справ і Мінюст - це державні органи виконавчої влади.


ГОЛОВА. Мікрофон Сергію Дорогунцову. Все.

Шановні колеги, вже ми 10 хвилин розминку робимо. Досить, будь ласка. Зараз я поінформую і дам відповідь на всі ваші запитання.


10:08:49

ДОРОГУНЦОВ С.І.

Шановний Володимир Михайлович!

Дорогунцов, фракція Компартії України.

Я хочу сказати... Володимир Михайлович, верніть мені оці секунди!

Я хочу сказати, що вчора ви абсолютно точно на українській мові роз'яснили, коли буде слухатися це питання. Зайця не було, і цих виступаючих не було видно в залі.

Ніхто не заперечував проти такого порядку. Сьогодні їм приспічило.

Адам Іванович Мартинюк уже роз'яснював, який порядок існує: спочатку підписує уряд угоду, а потім ми ратифікуємо чи не ратифікуємо. Треба йти і працювати за порядком денним.


ГОЛОВА. Заєць, репліка - і все.
10:09:52

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць.

Сергій Іванович, ви краще думайте про свій розпорядок дня. Я вчора і позавчора і всі дні усі засідання буваю в залі і працюю більше, ніж ви. Це ви повинні пам'ятати.


ГОЛОВА. Шановні народні депутати, я прошу... Шановні колеги, коли буде Іван Олександрович і шановний Сергій Дорогунцов приходити до сесійної зали, я буду просити, щоб віталися, щоб бачили один одного, що присутні в залі.

Шановні колеги, дозвольте поінформувати вас: ми планували розглянути це питання, дійсно, і була така згода Погоджувальної ради: пропонувати Верховній Раді розглянути його в середу.

Одну хвилиночку! Ми не за середу голосували - за п'ятницю. Ви ж слухайте уважно, що я говорю. Слухайте уважно!

Але тоді прийшла інформація про те, що Азаров, який очолював групу високого рівня, яка працювала над цим документом, перебуватиме у Мексиці на засіданні Всесвітньої Організації Торгівлі, Світової Організації Торгівлі. Він не встигає повернутися.

Уряд і в п'ятницю не прибув. Прем'єр-міністр звернувся з листом і просить розглянути це питання, всебічно підготувавши його, 16-го, у вівторок, з тим щоб (одну хвилиночку!), з тим щоб уряд, розглядаючи це питання у середу, мав позицію парламенту.

Ми зібрались, керівники депутатських груп і фракцій, були всі, без виключення, керівники депутатських груп і фракцій. Я доповів таку ситуацію. І всі погодилися. Давайте зараз будемо розглядати це питання, але безпредметно воно буде.

Шановні колеги, ну, хай роблять кожна... Це ж не заява Верховної Ради! Я прошу вас толерантності. Одну хвилиночку! Шановні колеги, і ми домовились.

Тому я прошу керівників комітетів у закордонних справах та з питань європейської інтеграції спільно готувати це питання, запропонувавши відповідну процедуру його розгляду, замість того, щоб ми сьогодні проводили незрозумілі і непотрібні, безперспективні, безрезультативні дебати. А зараз я переходжу до оголошення запитів. Надійшли запити народних депутатів України.

Миколи Кульчинського до Прем'єр-міністра України з приводу виконання Державної програми "Власний дім".

Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:12:53

За-111


Рішення прийнято.

Володимира Пузакова, до Прем’єр-міністра України, міністра оборони України стосовно вирішення проблеми життєдіяльності військового містечка Кіровоград -25. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:13:26

За-135


Рішення прийнято.

Групи народних депутатів Ющенко, Костенко, Луценко, всього шість народних депутатів, до Прем'єр-міністра України щодо зупинення реорганізації Державного авіаційного підприємства "Львівські авіалінії".

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:13:57

За-133


Рішення прийнято.

Олександра Голуба до Прем’єр-міністра України з приводу затримки заробітної плати працівникам Новокаховського приладобудівного заводу "Сокіл". Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:14:25

За-121


Рішення прийнято.

Георгія Манчуленка до Прем’єр-міністра України стосовно додаткового виділення коштів на ремонт автомобільної дороги на перевалі Шурден Путивлівського району Чернівецької області.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:14:56

За-159


Рішення прийнято.

Віктора Борщевського до Прем'єр-міністра України з приводу недоцільності приватизації Криворізького державного гірничо-металургійного комбінату "Криворіжсталь".

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:15:23

За-149


Рішення прийнято.

Богдана Костинка до Прем'єр-міністра України стосовно фінансування заходів спрямованих на вирішення питань соціально-економічного розвитку гірських населених пунктів Івано-Франківської області.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:15:53

За-137


Рішення прийнято.

Георгія Манчуленка до Прем'єр-міністра України щодо впровадження вібраційного дилятора у медичну практику.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:16:19

За-130


Рішення прийнято.

Олега Тягнибока до Прем'єр-міністра України з приводу недопущення продажу будинку-музею етнографії у місті Львові.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:16:47

За-150


Рішення прийнято.

Юлії Тимошенко та Михайла Павловського до Прем'єр-міністра України стосовно фактів несанкціонованого відключення електроенергії у Чимеровецькому районі Хмельницької області.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:17:16

За-182


Рішення прийнято.

Романа Ткача до Прем'єр-міністра України з приводу незадовільного виконання доручення Верховної Ради України щодо розробки проектів законодавчих актів, спрямованих на реалізацію положень Земельного кодексу України.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:17:46

За-138


Рішення прийнято.

Євгена Гірника до Прем'єр-міністра України стосовно виділення коштів на аварійний ремонт покрівлі школи в місті Богородчани.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:18:13

За-166


Рішення прийнято.

Володимира Матвєєва до Прем'єр-міністра України стосовно зменшення тарифів канального збору , його використання та зміни порядку фінансування утримання Бузько-Дніпровського лиманського каналу.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:18:48

За-172


Рішення прийнято.

Михайла Павловського до Прем'єр-міністра України стосовно погашення дебіторської заборгованості Головним управлінням внутрішній військ Міністерства внутрішніх справ України колективу закритого акціонерного товариства "Хмельницьклегпром".

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:19:20

За-164


Рішення прийнято.

Едуарда Матвійчука та Івана Миговича до Прем'єр-міністра України щодо фінансування незавершеного будівництва напірного каналізаційного колектора у місті Ужгород. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:19:48

За-195


Рішення прийнято.

Групи народних депутатів: Чорновіл, Волинець, Семенюк - до Прем'єр-міністра України, голови Координаційного комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією при Президентові України, секретаря Ради національної безпеки і оборони, міністра внутрішніх справ України щодо виконання рішення Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією про звільнення з органів внутрішніх справ начальника управління Міністерства внутрішніх справ України на львівській залізниці. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:20:35

За-147


Рішення прийнято.

Юрія Кармазіна до Прем`єр-міністра України про неналежне реагування Міністерства юстиції України на депутатське звернення щодо проведення перевірки обставин фальсифікації договору застави та вирішення питання звільнення від виконання обов'язків приватного нотаріуса Луганського міського нотаріального округу. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:21:14

За-176


Рішення прийнято.

Групи народних депутатів - Грязєв, Ніколаєнко та інші - до віце-прем'єр-міністра України Дмитра Табачника, міністра праці та соціальної політики щодо дій органів виконавчої влади по заміні діючих пільг на адресні дотації стосовно ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці. Ставлю на голосування про направлення запису.


10:21:49

За-172


Рішення прийнято.

Олександра Пеклушенка до Генерального прокурора України з приводу вирубки дерев в зоні дніпровських островів Запорізької області. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:22:16

За-154


Рішення прийнято.

Владислава Атрошенка до Генерального прокурора України стосовно розгляду в порядку виключення впровадження обгрунтованості прийнято Славутицьким місцевим судом Київської області рішення по справі Грабовського. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:22:46

За-127


Рішення прийнято.

Бориса Беспалого до Генерального прокурора України щодо неправомірності дій окремих посадових осіб Харківської міської ради стосовно фінансово-господарської діяльності товариства "Енергоатом".

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:23:16

За-93


Рішення прийнято.

Володимира Бондарю до генерального прокурора України з приводу порушення чинного законодавства посадовими особами Волинської обласної державної адміністрації. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:23:42

За-173


Рішення прийнято.

Сергія Слабенка та Євгена Кирильчука до Генерального прокурора України стосовно невиконання нормативних актів Президента України та Кабінету Міністрів України представниками обласної державної адміністрації та місцевого самоврядування у Волинській області.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:24:15

За-158


Рішення прийнято.

Групи народних депутатів: Кравчук, Шурма, всього 7 народних депутатів - до Генерального прокурора України про перевірку стану додержання законодавства при використанні Земельного фонду Алуштинської територіальної громади міським головою.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:24:49

За-137


Рішення прийнято.

Богдана Костинюка до Генерального прокурора України щодо правомірності дій виконавчої влади стосовно державного регулювання ринку зерна в Україні.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:25:16

За-120


Рішення прийнято.

Станіслава Пхиденка до Генерального прокурора України щодо неналежного розслідування прокуратурою міста Луцька та органами міліції обставин загибелі громадянина-земляка.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:25:45

За-117


Рішення прийнято.

Юрія Кармазіна до Генерального прокурора України, голови Координаційного комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією при Президентові України, міністра внутрішніх справ України про притягнення до відповідальності начальника Управління боротьби з організованою злочинністю Управління Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області за зловживання службовим становищем.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:26:27

За-185


Рішення прийнято.

Групи народних депутатів Цушко, Чорновіл та інші до Генерального прокурора України щодо перевірки фактів будівництва у Масандрівському парку Криму особистої дачі Президента України.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:26:57

За-176


Рішення прийнято.

Юрія Артеменка та Миколи Томенка до голови Верховного суду України з приводу порушення законодавства у сфері свободи слова Приморським місцевим судом міста Одеси.

Ставлю на голосування про направлення запиту.
10:27:25

За-158


Рішення прийнято.

Михайла Сятині до міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, голови Закарпатської обласної державної адміністрації, міністра внутрішніх справ України щодо невідкладного завершення будівництва мосту на річці Ріка у місті Хуст Закарпатської області. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:28:04

За-150


Рішення прийнято.

Олександра Голуба до міністра юстиції України щодо порушень Закону України "Про виконавче впровадження при виконанні судових рішень". Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:28:30

За-97


Рішення прийнято.

Євгена Гірника до міністра освіти і науки України з приводу виконання програми комп’ютеризації сільських шкіл Івано-Франківської області. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:28:56

За-123


Рішення прийнято.

Володимира Лещенка до голови Державної податкової адміністрації України, міністра праці та соціальної політики щодо законності стягнення з платників фіксованого сільськогосподарського податку, інших податків та зборів. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:29:27

За-140


Рішення прийнято.

Олега Тягнибока до Генерального прокурора України про перевірку порушень при веденні будівництва торгово-сервісного центру "Поділля" на території Хмельницького району Хмельницької області. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:29:55

За-140


Рішення прийнято.

Анатолія Оржаховського до Прем'єр-міністра України щодо фінансування будівництва районної лікарні міста Борислав Херсонської області. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:30:21

За-122


Рішення прийнято.

Анатолія Оржаховського до Прем'єр-міністра України стосовно необхідності берегоукріплення узбережжя Чорного моря у межах території Новофедорвівської та Круглоозерської сільських рад Голопристанського району Херсонської області. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:30:53

За-115


Рішення прийнято.

Валентини Семенюк до Прем'єр-міністра України щодо невдоволення вжитими заходами дисциплінарного впливу до керівництва Державного комітету України по земельних ресурсах і їх відповідності займаним посадам. Ставлю на голосування про направлення запиту.


10:31:25

За-174


Рішення прийнято.

Шановні народні депутати, ми рівно 30 хвилин витратили нашого робочу часу на розминку і на депутатські запити. Давайте о 12 години не будемо робити перерву.

Переходимо до розгляду питань відповідно до розкладу засідань. Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", нова редакція. А є Лесь Степанович Танюк? Нам треба визначитися щодо цього питання, шановні колеги. Лесь Степанович, так може ви скажете пропозицію комітету? Будь ласка. Будь ласка.
10:32:19

ТАНЮК Л.С.

Пропозиція комітету - перенести все-таки цей розгляд на листопад, оскільки дуже багато надійшло останнім часом різних зовсім речей, і закон потребує деякої корекції. Я б дуже просив на збуджувати пристрасті і перенести це на листопад. Я думаю, що тоді сторони порозуміються краще.
ГОЛОВА. Будь ласка, Петро Симоненко, фракція комуністів.
10:32:55

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракція комуністів.

Шановні колеги, те, що закон не розглядається, збурює обстановку якраз в релігійному середовищі - продовжується міжконфесійне протистояння, використовується ще й ситуація можновладцями для того, щоб тиснути на керівників тих чи інших конфесій, використовувати їх в політичному плані. Все це складає реальну загрозу якраз, так скажемо, головним питанням, що має відношення до духовності в суспільстві.

Я глибоко переконаний і прошу, Володимире Михайловичу, не знімати це з порядку денного. Ми знаємо, хто і як використовує ці проблеми і особливо коли на користь однієї з конфесій використовується. Ми, комуністи, невипадково, коли розглядалася Конституція України в 96-му році, якраз наполягали на тому, щоб держава і церква були відокремлені один від одного. І сьогодні якраз і просимо: треба врегулювати на рівні законів всі ті питання, які торкаються міжконфесійних стосунків. Дякую.
ГОЛОВА. Дякую.

Геннадій Йосипович. Потім Яворівський. Тоді Стретович і все, шановні колеги. Або будемо розглядати питання, або будемо вести дискусію.


10:34:16

УДОВЕНКО Г.Й. Шановний Володимире Михайловичу! Я підтримую позицію, яку вніс тут щойно Лесь Танюк. наш комітет детально розглядав питання, цей законопроект, оскільки ми розглядаємо, що релігійні свободи - це частина прав і основних свобод людини. Ми от в комітеті зараз буквально хвиля пішла звернень церковних організацій з пропозицією врахувати їхні пропозиції.

Я вважаю, що мова тут не йде про Московський патріархат, про Київський патріархат. Мова не про це йде. Я б не політизував це питання.

Давайте ми перенесемо його розгляд для того, щоб врахувати звернення, які надходять до Верховної Ради, до речі, на ваше ім'я. І ми в комітетах розгрібаємо оці звернення. Я одержав, буквально, до сотні від різних конфесій. Дякую.


ГОЛОВА. Володимир Яворівський.

Шановні колеги, ми не втягуємося в обговорення питання. Я просив, я Стретовича - і все.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет