Тема. Мета. Ознайомити учнів з творчістю О. Донченко; вчити знаходити в тексті описи, роздуми; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного, побаченого



бет1/3
Дата24.07.2016
өлшемі408.64 Kb.
#220019
  1   2   3
Тема.

Мета. Ознайомити учнів з творчістю О.Донченко; вчити знаходити в тексті описи, роздуми; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного, побаченого, збагачувати словниковий запас; учити складати словесний портрет; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати любов і дбайливе ставлення до рідної природи.
Хід уроку

І. Організаційний момент

Вступне слово вчителя

ІІ. Мовна розминка

1. «Фонетична зарядка»

—Як капають дощові краплини?

—Як завиває вітер?

—Як шелестить листя під ногами?



2. Читання чистомовки

3. Читання на одному видиху.

4. Читання переверток. Гра «Перекладачі»

5. Гра «Знайди зайве слово»

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.

1. Створення емоційного настрою.

2. Створення проблемної ситуації. Вправа «Мозковий штурм»



3. Інтерактивна вправа «Мікрофон»



4. З’ясовування мети уроку.

Цей урок мене навчить:

  • Складати

  • Доносити зміст прочитаного

  • Прогнозувати розвиток подій

  • Проводити власне дослідження

  • Працювати в групах, в парах

  • Перевіряти рівень осмислення прочитаного

  • Навчитися виразно читати вірші

  • Навчитися визначати настрій творів

  • Навчитися читати текст за особами

ІV. Робота з матеріалом уроку

1. Читання вчителем



2. Словникова робота



а). Читання слів

б). Гра «Блискавка»

в). «Довідкова служба»

3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)

4. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»







5. Вибіркове читання



6. Читання вірша в парах. Гра «Ти мені – я тобі»

7. Робота з художніми засобами твору

а). Знайти в тексті описи

б). Доповніть незакінчене речення

в). Визначте емоційний настрій: сумний, радісний, здивований тощо
V. Розвиток творчих здібностей учнів

1. Мовно – логічні завдання

Учитель на карточках демонструє слова – іменники. Учні добирають з тексту прикметники,

дієслова.

2. Гра «Утвори порівняння»

3. Рольова гра. Робота в групах.


  • Перша група – «Поети».

  • Друга група – «Знавці» . Розгадати кросворд

  • Третя група – «літератори».

Вибрати вірш, який найбільше відповідає змісту оповідання і виразно прочитати.

  • Четверта група – «Фантазери». Придумати кінцівку

  • П’ята група – «Художники». Розмалювати малюнок кольорами, який відповідає настрою вірша

  • Шоста група –

VІ. Підсумок уроку

1. Вправа «Займи позицію».

На протилежних сторонах дошки вивішуються таблички з надписами:

«Я підтримую …. , тому що ….»

«Я проти того, щоб ….»

Учні обирають певну позицію, обговорюють її, добирають аргументи, що підтверджують їх

вибір.


2. Побудова «асоціативного куща»

3. Вправа «Мікрофон»

4. Робота в парах. Виконання тестових завдань

5. Технологія «Вирішення проблем»

—Чи можемо зараз, на уроці, зробити своє власне відкриття?



6. Самоперевірка й самооцінка.

Учні заповнюють тест «Задумайся!»

Я був уважний.

Інформація була цікава для мене.

Мені сподобався урок.

7. Заключна бесіда

Тема. Формування вміння регулювати силу голосу. Леся Лужицька «Буква до

букви», Тамара Коломієць «Веснянка»

Мета. Формування вміння регулювати силу голосу; вчити знаходити в тексті описи, роздуми; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного, побаченого, збагачувати словниковий запас; учити складати словесний портрет; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати любов і дбайливе ставлення до рідної природи.
Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовна розминка

1. «Фонетична зарядка»

—Як капають дощові краплини?

—Як завиває вітер?

—Як шелестить листя під ногами?



2. Читання скоромовок по пам’яті

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.

1. Створення проблемної ситуації. Вправа «Мозковий штурм»

— Що для вас мова?



2. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Закінчити речення «Моя мова - …….

3. З’ясовування мети уроку.

Цей урок мене навчить:

  • Доносити зміст прочитаного

  • Формувати вміння регулювати силу голосу

  • Працювати в групах, в парах

  • Перевіряти рівень осмислення прочитаного

  • Навчитися виразно читати вірші

ІV. Робота з матеріалом уроку

      • Робота над віршем Л.Лужецької «Буква до букви»

1. Читання вчителем

—Що утворюється з букв?



2. Словникова робота

а). Читання незрозумілих слів

3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)

4. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»

—Доведіть, що автор показав нам слово, як живу істоту.



5. Вибіркове читання

6. Читання вірша в парах. Гра «Ти мені – я тобі»

      • Робота над віршем Тамари Коломієць «Веснянка» (ст. 16)

1. Читання вчителем

2. Словникова робота

а). Гра «Блискавка»

б). «Довідкова служба»

3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)

4. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»

Питання після тексту



5. Робота над формуванням сили голосу.

6. Читання вірша в парах. Гра «Ти мені – я тобі»

Вчитель починає, а учні в парах закінчують читати один одному.



V. Розвиток творчих здібностей учнів

1. Гра «Склади сам»

2. Словесне малювання весни

VІ. Підсумок уроку


Тема. Алфавіт. Звуки мовлення. Букви. Закріплення навичок написання вивчених букв.

Мета. Закріпити в учнів навички написання вивчених букв; удосконалювати звуко-буквений аналіз слів, повторити алфавіт, збагачувати словниковий запас учнів, роз­вивати пам'ять і у них увагу при списуванні з друкованого тексту, виховувати охайність.

Зміст уроку



I. Повторення та закріплення вивченого.

/. Гра «Закінчи віршик»



«Після букварик» - ст. 4.

Вчитель читає вірш Лесі Лужицької «Буква до букви», а діти вставляють пропущені вчителем слова.

2. Гра «Склади слова» (ст. 4 № 1). Звуко-буквений аналіз утворених слів.
3. Каліграфічна хвилинка. (ст. 4 № 2)
II. Повідомлення теми уроку.
III. Письмо під диктовку.
/. Робота з алфавітом (ст. 17 № 1)
2. Творче списування. Закінчити речення, використовуючи слова із довідок. (ст. 17 № 4)
3. Робота над віршем Тамари Коломієць «Веснянка» - ст. 17 № 3
IV. Підсумок уроку.

Тема. Діалог. Читання в особах. Степан Пушик «Веселики – журавлі»

Мета. Формування вміння читати в особах; закріпити поняття «діалог»; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного, збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати любов і дбайливе ставлення до рідної природи.
Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовна розминка

1. «Фонетична зарядка»

—Як капають дощові краплини?

—Як завиває вітер?

—Як шелестить листя під ногами?



2. Читання скоромовок по пам’яті

3. Завдання на розвиток швидкості читання (ст. 18)

а). Читання складів і слів, щоразу пришвидшуючи темп.

б). Читання «павутинки»

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.


  1. Створення проблемної ситуації. Складання «павутинки»



веселий



Вчитель прикріплює слово «веселики»

2. Вправа «Мозковий штурм»

— Кого називають «веселиками»?



3. З’ясовування мети уроку.

Цей урок мене навчить:

  • Доносити зміст прочитаного

  • Формувати вміння читати в особах

  • Перевіряти рівень осмислення прочитаного

  • Навчитися виразно читати вірші

ІV. Робота з матеріалом уроку

      • Робота над віршем Степан Пушик «Веселики - журавлі» (ст. 20)

1. Читання вчителем

— Кого називають «веселиками»? Чому журавлі отримали цю назву?



2. Словникова робота. (ст. 22)

3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)

4. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»

—Доведіть, що автор показав нам слово, як живу істоту.



5. Вибіркове читання

6. Читання вірша в парах. Гра «Ти мені – я тобі»

7. Читання в особах. Розігрування діалогу.
V. Розвиток творчих здібностей учнів

— Які фарби ви використали для того, щоб розмалювати малюнок у книжці?



VІ. Підсумок уроку

Тема. Написання букв, що позначають приголосні букви. Приголосні дзвінкі і глухі. Звуко-буквений аналіз слів.

Мета. Закріпити в учнів навички написання букв, що позначають приголосні букви; удосконалювати звуко-буквений аналіз слів, повторити алфавіт, збагачувати словниковий запас учнів, роз­вивати пам'ять і у них увагу при списуванні з друкованого тексту, виховувати охайність.

Зміст уроку



I. Повторення та закріплення вивченого.

/. Гра «Віднови речення»



«Зошит з РЗМ» - ст. 10 № 1.

2. Робота з алфавітом. Записати слова в алфавітному порядку –ст. 10 № 2

3. Гра «Збери слова» (ст. 10 № 3). Два учні виконують це завдання біля дошки.

Після роботи доповідач відкриває картинку для перевірки правильного виконання роботи.

Картопля, огірок - ?


  • Що означає питання? (Дібрати узагальнююче слово)

  • Як воно пишеться: овоч чи овощ?(Один учень працює зі словником)

4. Робота над загадкою (ст. 10 № 4)
II. Повідомлення теми уроку.
III. Робота по темі.
/. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

- Що я знаю про приголосні звуки?



Вчитель будує «павутинку»

Приголосні

Тверді дзвінкі

М’які глухі




  1. Робота з таблицею «Приголосні глухі – дзвінкі»

  2. Звуковий аналіз слів: дзюрчить, ліщина, малюють.




  1. Пограємось з Пізнайкою

Кинула шишку на мене зозуля.

В мене на лобі з’явилася куля.


Я в руки взяв козу нову

І заходивсь косить траву.



5. Творче списування (РЗМ –ст. 12 № 3)
IV. Підсумок уроку.

Тема. За В.Сухомлинським «Скажи людині: «Доброго дня!». Читання в особах.

Інсценізація прочитаного.

Мета. Формування вміння читати в особах; закріпити поняття «діалог»; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного, інсценізувати прочитане; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати

ввічливість, бажання вживати в своїй мові ввічливі слова.



Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовна розминка

1. Читання скоромовок по пам’яті

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.

1. Створення проблемної ситуації.

«Післябукварик» – ст. 13 № 3



2. Вправа «Мозковий штурм»

Прочитай і закінчи думку.

«Післябукварик» – ст. 13 № 2



3. З’ясовування мети уроку.

Цей урок мене навчить:

  • Доносити зміст прочитаного

  • Формувати вміння читати в особах

  • Перевіряти рівень осмислення прочитаного

  • Інсценізувати прочитане

ІV. Робота з матеріалом уроку

      • За В.Сухомлинським «Скажи людині: «Доброго дня!» (ст. 14)

1. Читання вчителем

— Які почуття викликало у вас це оповідання? Чому?

—Чи заставило воно вас задуматися? А над чим?

2. Словникова робота. (ст. 15)

3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)

4. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»

а) питання після тексту – ст. 15

б) Які питання ви б хтіли задати один одному за змістом прочитаного?

5. Переказ прочитаного

6. Читання в особах. Розігрування діалогу.
V. Розвиток творчих здібностей учнів

— Які фарби ви використали для того, щоб розмалювати малюнок у книжці?



VІ. Підсумок уроку

Тема. Правопис слів з подовженими приголосними. Вибірковий диктант.

Мета. Закріпити уявлення про подовжені приголосні, виконувати звуковий аналіз слів з

подовженими приголосними ; розвивати роз­вивати у них увагу при списуванні з друкованого

тексту, слухо-вимовні вміння, вміння класифікувати; виховувати пізнавальний інтерес.

Зміст уроку

I. Повторення та закріплення вивченого.

/. Гра «Що не так»

Навчаня – це головне завданя учнів.

Якщо діти не знайдуть помилок можна звернутися до «Сови».

Запис речення без помилок. Підкреслити подовжені приголосні.

2. Звуко – буквений аналіз слів – навчання, завдання.

3. Хвилинка каліграфії: нн тт дд лл сс чч

II. Повідомлення теми уроку.
III. Робота по темі.
/. Утворити нові слова за зразком

Читати – читання

Малювати –

Питати –

Знати –

Змагатися –

Додавати –

Бажати –



      • Усно скласти речення.

      • Виконати звуковий аналіз слів – малювання, бажання.

2. Вибірковий диктант

Плаття, тьотя, вугілля, ванна, Вітя, тонна, Ілля, диня.


3. Зоровий диктант

На узліссі росте сосна.


4. До слів першого стовпчика дібрати слова з другого стовпчика. Словосполучення записати.

Сухе змагання

Сонячне гілля

Усміхнене обличчя

Спортивне проміння
IV. Підсумок уроку.

Тема. Правильне інтонування речень, у кінці яких стоять розділові знаки. За О.Копиленко «Зустріч»

Мета. Формування вміння правильно інтонувати речення, у кінці яких стоять різні розділові знаки; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного, інсценізувати прочитане; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати

ввічливість, бажання вживати в своїй мові ввічливі слова.



Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовна розминка

  1. Читання скоромовок по пам’яті

  2. Які слова сховалися в даному рядку?

Озйрадістьодущастялнеклюдинахку

3. Інтонування слів радість, щастя, людина

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.

1. Створення проблемної ситуації.

—Що у вас може викликати радість?

—Чи можете ви себе важати щасливою людиною? Чому?

2. Читання тексту А.Зиміна «Щаслива людина» (ст. 7)

3. Вправа «Мозковий штурм»

—Що викликає у вас слово «зустріч»? Який знак ви поставите в кінці маленького речення:

Зустріч

4. З’ясовування мети уроку.

Цей урок мене навчить:


  • Доносити зміст прочитаного

  • Формувати вміння правильно інтонувати речення в тексті

  • Перевіряти рівень осмислення прочитаного

ІV. Робота з матеріалом уроку

      • За Олександром Копиленко «Зустріч» (ст. 32)

1.Передбачення дітей

2. Читання вчителем

— З ким відбулася зустріч?



3. Словникова робота. (ст. 15)

4. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)

5. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»

а) питання після тексту – ст. 15

б) Які питання ви б хтіли задати один одному за змістом прочитаного?

6. Знаходження речень з певним розділовим знаком і правильне його інтонування

7. Конкурс на найкращого читця
V. Розвиток творчих здібностей учнів

— Які фарби ви використали для того, щоб розмалювати малюнок у книжці?



VІ. Підсумок уроку

Тема. Повторення написання букви Ю, ю. Слова – назви предметів. Написання слів із пропущеними літерами.

Мета. Закріпити написання букв Ю, ю, виконувати звуковий аналіз слів, в яких зустрічається буква

«ю»; формувати вміння визначати слова – назви предметів; писати слова з пропущеними

літерами; розвивати роз­вивати у них увагу при списуванні з друкованого тексту, вміння

класифікувати; виховувати пізнавальний інтерес.



Зміст уроку

I. Повторення та закріплення вивченого.

/. Гра «Впізнай букву»

Я – буква голосного звука, можу позначати як один звук, так і два.

Я є тюленя, у людини, а ще у Юлі, але немає у зебри, хлопчика і у Сашка.

Хто я?


2. Хвилинка каліграфії: (зошит – ст. 17)

3. Робота з правилом – ст. 16, № 1

4. Звуко – буквений аналіз слів – в’юн, тюльпан, юнга, каюта

II. Повідомлення теми уроку.

—Що називають дані слова: в’юн, тюльпан, юнга, каюта. (називають предмет)



III. Робота по темі.
/. Пояснення нового матеріалу
2. Творче списування

—Прочитайте групу слів. Які слова нам потрібно виписати?

Крючок любити ключ граю люб’язний дзюрчить малюнок Люда

Юрій танцювали



3. Списування вірша з пропущеними буквами (ст. 16 № 2)


IV. Розвиток мовлення – ст. 16 № 3. Складання казки на новий лад.
V. Підсумок уроку.

Тема. За А. Давидовим «Диво». Вибіркове читання.

Мета. Продовжити роботу над вмінням правильно інтонувати речення, у кінці яких стоять різні розділові знаки; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати

ввічливість, бажання вживати в своїй мові ввічливі слова.



Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовна розминка

  1. Загадка

Біла латка, чорна латка по дереву скаче. (сорока)

  1. Читання скоромовок по пам’яті: Ворона сороці намисто купила …

  2. Які слова сховалися в даному рядку?

лкузбілобокалкнепосидадеювертихвісткаюд

—Кого називають дані слова?



ІІІ. Повторення вивченого

  1. Гра «Хто зайвий»

На дошці картинки із зображенням тварин.

—Кого називають пестуном? (нянька – ведмідь)

—Про кого із зображених тварин не розповідається у тексті «Звірі-няньки»?


  1. Вибіркове читання

—Хто є нянькою для вовченят? Прочитайте.

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.

1. Створення проблемної ситуації.

—Діти, ви вже поповнили свій словниковий запас новими словами? А якими саме?

—А кого називають пуховичками? Ось зараз і дізнаєтеся.

2. З’ясовування мети уроку.

Цей урок мене навчить:


  • Доносити зміст прочитаного

  • Удосконалювати вміння правильно інтонувати речення в тексті

  • Перевіряти рівень осмислення прочитаного

V. Робота з матеріалом уроку

      • За Анатолієм Давидовим «Диво» (ст. 36)

1. Читання вчителем

— Кого називають пуховичками? А чому каченята отримали таку назву?



2. Словникова робота

а). яр кумедні хутко виводок

б). «Щоб уміти читати і більше пізнати» - ст. 38

3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)

Знаходження речень з певним розділовим знаком і правильне його інтонування

4. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»

а) питання після тексту – ст. 36

б) Вибіркове читання

—Прочитайте речення, в якому ….

Скільки звіряток лежало поблизу нори?

Чому із нори вискочив дорослий борсук?

Куди вела дика качка свій виводок?


VІ. Розвиток творчих здібностей учнів

— Який би ви малюнок намалювали?



VІІ. Підсумок уроку


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет