Сабақтың тақырыбы 7-сыныптағы геометрия курсын қайталау Осы



бет1/10
Дата19.06.2023
өлшемі479.72 Kb.
#475210
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
1 тоқсан 8 сынып геометрия



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7-сыныптағы геометрия курсын қайталау 1

Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

7-сыныптағы геометрия курсын қайталау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

        1. екі түзуді қиюшымен қиғанда пайда болған бұрыштарды танып білу;

        2. түзулердің параллельдік белгілерін дәлелдеу;

        3. түзулердің параллельдік белгілерін есептер шығаруда қолдану;

        4. параллель түзулердің қасиеттерін дәлелдеу;

        5. параллель түзулердің қасиеттерін есептер шығар.қолдану;

Сабақтың мақсаты

Параллель түзулердің қасиеттері, түзулердің параллельдік белгілері;
екі түзуді үшінші түзу қиғанда пайда болатын бұрыштар туралы теоремаларды пайдалана отырып, есептер шығаруды үйренеді.

Сабақ кезеңі/Уақ ыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы Қызығушы лықты ояту.
Ұжымдық жұмыс.

Ұйымдастыру:
оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін. Жәнеде бүгінгі сабақтың мақсатын қысқаша айтып өтемін.
Оқушыларды топка бөлу


синусы, косинусы, тангенсі және котангенс


«аққу ұшты» әдісі бойынша мұғалім жауапты оқиды.


қайталау сұрақтары.



Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.
«кілтті сөздер»әдісі бойынша 4-топқа арналған (синусы, косинусы, тангенсі және котангенс) кеспе парақтарын таңдап алады. Парақта жазылған тақырыптарға сәйкес оқушылар топқа бөлінеді.

дұрыс орындаған оқушылар жылдам тұрады.




Ауызша сұрақ-жауапка жауап береді

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!» Оқушылар дәптерлеріне әр есептің

Түрлі түсті кеспе қағаздар







өлшемге ауыстыруға бола ма?

  • Радиандық өлшемде берілген бұрышты градустық өлшемге ауыстыруға бола ма?




тұсына (-;+) арқылы өзін- өзі бағалайды.






Миға шабуыл.
«Ой қозғау» әдісі. Ұжымдық жұмыс.

Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу;

-


Жазыңқы бұрыш қосындысы 1800-қа тең Вертикаль бұрыштар өзара тең болады Сыбайлас бұрыштар өзара тең болады
Ішкі тұстас бұрыштар қосындысы 1800-қа тең Сәйкес бұрыштар 1800-қа тең
Сабақтың мақсатын оқушылармен бірге ашуда әр топқа координаталық жазықтыққа шеңбер салып, оның абсциссасын, ординатасын, радиусын, ширектерін табуға тапсырма беремін. Жәнеде әр оқушы жұптасып санды шеңберге(тақтадағы кестеге сүйене отырып) бұрыш пен радиандық мәнін қойып, қай ширекте екенін жұптық жұмыс жасайды.
Жаңа сабақты түсіндіру

1. Төмендегі суретке қарап, 1=1000 және , 4=1200 деп алып, 2-ші, 3-ші бұрыштарды тап.



Сұрақтар:


Сыбайлас бұрыш дегеніміз не? Вертикаль бұрыш дегеніміз не?


Оқушылар оқулықтан жаңа сабақты оқып, топ ішінде талқылап бір- біріне түсіндіріп қорғайды:

Дескриптор:
-Ішкі тұстас бұрыштарды атады
1-балл
-Сырқы айқыш бұрыштарды атады
1-балл

Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады




Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпе н қатысқан оқушыға
«Жарайсың!
» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

ДК экраны


Сұрақтар топтамасы.


Оқулық 7- сынып.

слайд







m және n түзулері параллель ме?















Сабақтың ортасы


Жеке жұмыс.

«Сағат тілі » әдісі Тапсырма:


ЕАС мен ДВС тікбұрышты. ВДС бұрышы 600. ВД=3 және ДЕ=8 деп алып, АЕ-ны анықтау керек.








Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді.
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті шығарады.



Дескриптор:
-бұрыштарды табады
1-балл
-тік бұрыштағы АЕ-ны анықтайды 1-балл Бағалау.
Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады

ДК экраны 9-сынып оқулығы.


Шыныбеко в
«Атамұра» 2019



Жеке жұмыс. 8 мин.

к түзуі кез келген а және с түзулерімен қиылысқанда 8 бұрыш пайда болады. Олар цифрлармен белгіленген.


∠5=45° пен∠8=135° екені белгілі, 2 және 4
бұрыштарының қосындысын табыңдар.



Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды



Дескриптор:
-2 және 4 бұрыштарын ың қосындысын табыңды1-

ДК экраны 9-сынып оқулығы.


Шыныбеко в
«Атамұра»









Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет